Profil teatrologiczny

Klasa powstała z myślą o pasjonatach teatru, którzy potrafią połączyć obowiązki szkolne i zajęcia warsztatowe. Pozwala przeżyć przygodę z teatrem i, zgodnie z zainteresowaniami uczniów, zgłębić wiedzę na wybranych fakultetach. Klasa funkcjonuje od 1989 r. Ukończyło ją siedem roczników. Jesteśmy zdobywcami trzech Złotych Masek – głównej nagrody najważniejszego w kraju Festiwalu Teatrów Młodzieżowych. Ucząc się w klasie teatrologicznej, uczestniczysz w:

• warsztatach teatralnych
  • wyjściach do teatru
  • sesjach teatrologicznych
  • organizacji Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Licealisty Wybryk.

Zainteresowani klasą teatrologiczną mogą wybrać jedną ze ścieżek edukacyjnych:

• matematyczno – fizyczną
  • humanistyczną.

W ramach tej samej klasy istnieje możliwość zamiany ścieżek edukacyjnych, np. uczeń realizujący profil humanistyczny może w uzasadnionym przypadku, na ustalonych zasadach zrezygnować z wcześniej wybranej specjalizacji i przejść do profilu matematyczno – fizycznego i odwrotnie.