Liceum Ogólnoksztalcace Nr III im. Adama Mickiewicza we Wroclawiu

JUBILEUSZ III LO - zaproszenie

Szanowni Państwo.
Za niespełna rok, w dniu 1 października 2016 roku, mija 70 lat kalendarzowych od chwili, gdy rozpoczęły się pierwsze zajęcia - pierwsza lekcja w nowo powołanym III Gimnazjum (później III Liceum Ogólnokształcącym) we Wrocławiu (jeszcze bez imienia obecnego Patrona).
Zapraszam gorąco Wszystkich pragnących włączyć się w planowanie i pracę organizacyjną Komitetu Obchodów.
Formuła naszego Komitetu jest  jak najbardziej otwarta na Wszystkich, którzy czują się związani emocjonalne z Trójką. Także na osoby z zewnątrz - Absolwentów, Rodziców, Pracowników Szkoły.
Bardzo liczę na obecnych Nauczycieli Trójki - Kolegów Absolwentów i Koleżanki Absolwentki III LO.
Pierwsze spotkanie zostało zaplanowane na wtorek 13 października na godzinę 14.00 i odbędzie się w gabinecie fizycznym nr 4 na parterze (zaraz po uroczystym zebraniu Rady Pedagogicznej z okazji Dnia Nauczyciela).
Najserdeczniej zapraszam

Stypendia naukowe Przezydenta Wrocławia

Piątka uczniów naszego Liceum została wyróżniona przyznaniem rocznego stypendium Wrocławskiego Uczniowskiego Programu Stypendialnego w wysokości 2 500 zł.
Gala wręczenia stypendiów odbyła się w dniu 25 września w Sali Koncertowej Narodowego Forum Muzyki .
Dyrektor Departamentu Edukacji Pan Jarosław Delewski wręczył stypendia 39 uczniom szkół ponadgimnazjalnych z całego Wrocławia.
W tym zaszczytnym gronie znaleźli się uczniowie Liceum Ogólnokształcące nr III: Chorowska Maria IIIA (absolwentka), Ciesielski Grzegorz IIIA, Miernikiewicz Katarzyna IIA, Retych Krzysztof IIA i Szczegielniak Aleksandra IIIC.
Gratuluję i bardzo cieszę się razem z Uczniami. Dziękuję serdecznie Pani Pedagog za perfekcyjne przygotowanie wniosków i za opiekę nad Uczniami na Gali.
Wszystkich aktualnych uczniów gorąco zachęcam do zapoznania się ze źródłowym dokumentem określającym kryteria przyznawania tego Stypendium.
Naprawdę, warto się uważnie wczytać.
Szczegółowe zasady aplikowania o stypendium i formularz wniosku - na stronie Wrocławia.
Wyjaśnienia i pomoc w redakcji wniosku u Pani Pedagog lub u mnie.

OFERTA KÓŁEK I ZAJĘĆ DODATKOWYCH

Proszę o zapoznanie się z opisem zajęć dodatkowych: kół przedmiotowych i zajęć pozalekcyjnych dostępnych dla uczniów naszego Liceum.

Puchar Prezydenta za promocję turystyki

Nasza Szkoła zdobyła po raz 6-ty rok z rzędu niezwykłe Trofeum: Puchar Prezydenta Wrocławia (I Nagroda) w konkursie dla szkół ponadgimnazjalnych na "Najlepszy folder turystyczny o Wrocławiu".
Puchar odebrała w poniedziałek 28 września nasza Reprezentacja w składzie Jacqueline Pazos Kempka 3a, Justyna Pajda 3a, Karolina Ziemińska 3d, Tomek Kapuścik 3d i Kuba Sokołowski 2f.
Wszyscy uczniowie ze Zwycięskiej Drużyny otrzymali wartościowe czeki upominkowe ufundowane przez Jury.
Folder powstał pod opieką Pani Prof. Marty Helt (także nagroda pieniężna).Następców z obecnych klas I i II proszę o mobilizację przed kolejną edycją Konkursu "Szkoła promująca turystykę". 
Inspiracją niech będzie Puchar i statuetka Benedykta Polaka(franciszkanina, pierwszego polskiego podróżnika i kronikarza z XIII stulecia n.e.), które możecie podziwiać w holu Szkoły.

BRĄZOWY MEDAL dla LO III - podziękowania

Pragnę z całego serca podziękować Osobom, dzięki którym reprezentacja dziewcząt naszego Liceum w dniach 16 i 17 września mogła wyjechać do Słubic na Finały Ogólnopolskiej Ligi Lekkoatletycznej szkół ponadgimnazjalnych.
Dziękuję Panu Jarosławowi Delewskiemu - Dyrektorowi Departamentu Edukacji, Panu Pawłowi Kalecie - Dyrektorowi Wydziału Finansów i Infrastruktury Oświatowej, Panu Bogdanowi Zawiszy - Wiceprzewodniczącemu Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego za sfinansowanie podróży i udziału w zawodach.
Dziękuję także Panu Bohdanowi Aniszczykowi - Przewodniczącemu WSZS oraz Panu Adamowi Szymczakowi - Przewodniczącemu Dolnośląskiego Szkolnego Związku Sportowego za ogromne zrozumienie, docenienie rangi zawodów, za ofiarowaną pomoc i wsparcie dla naszej Drużyny, jako jedynego reprezentanta szkół Dolnego Śląska i, zarazem, jedynej na tych Finałach szkoły bez klas sportowych w gronie najlepszych 12 szkół sportowych i szkół mistrzostwa sportowego z całej Polski. 

[ 1 ] 2 3 4 ... Ω »

Menu


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że
Liceum Ogólnokształcące nr III
im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu
jest wśród 100 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2015”.