Liceum Ogólnoksztalcace Nr III im. Adama Mickiewicza we Wroclawiu

Medal za krwiodawstwo dla LO nr III

Krew to życie, a „nie ma większej miłości, niż gdy ktoś oddaje życie za drugiego człowieka”.
Wszystkim krwiodawcom z Trójki, obecnym i przeszłym rocznikom uczniów inspirowanym i kierowanym przez Profesorów – krwiodawców
Panią Barbarę Jędrzejewską,
Pana Włodzimierza Mizię,
Pana Michała Śliwińskiego,
Panią Cecylię Witkowską
... z serca to wspaniałe wyróżnienie dedykuję.
MEDAL 
DYPLOM

Zebranie Komitetu Organizacyjnego 70-lecia LO III

Szanowni Państwo.
II spotkanie Komitetu Organizacyjnego Jubileuszo 70-lecia LO nr III  odbędzie się w dniu 26 listopada o godzinie 14.45 w sali nr 24 naszego Liceum. 
Na spotkanie zapraszam Członków Komitetu, osoby które dołączyły do Komitetu po I zebraniu, a także wszystkich chętnych do pomocy i współpracy organizacyjnej. 
W programie spotkania:
1. sprawozdania z podjętych działań (Koordynatorzy, dyrektor)
2. wnioski i propozycje
3. praca w grupach tematycznych
Planowane zakończenie części plenarnej - godzina 15.15. Zakończenie pracy w mniejszych zespołach -  zależnie od potrzeb, według uznania Uczestników.
Serdecznie zapraszam Absolwentów, Rodziców i Nauczycieli Trójki. Przygotujmy wspólnie Święto Szkoły.

Wielka Nagroda Wrocławia dla LO nr III

Nasze Liceum zdobyło Wielką Nagrodę Wrocławia - Magnum Praemium Wratislaviae edycja 2014/2015 ( VII edycja).
Konkurs składał się z wielu konkursów zespołowych i indywidualnych obejmujących wiedzę o historii i zabytkach Wrocławia, prezentację multimedialną o Wrocławiu, konkurs literacki i fotograficzny poświęcony naszemu Miastu oraz cykl konkursów pod wspólną nazwą "Szkoły promującej turystykę".
Wygraliśmy w tym roku w konkurencji 18 szkół ponadgimnazjalnych Wrocławia.
Wielkie gratulacje należą się naszym Uczniom-Uczestnikom oraz Nauczycielom-Opiekunom z Panią Prof. Dorotą Cetnarowską na czele, która koordynowała całość naszego udziału. Szczegółowe informacje o konkursach, naszych reprezentantach i opiekunach znajdziecie w IGLO.
Wręczenie Nagrody "Magnum Praemium" odbędzie się w Sali Sesyjnej Ratusza Miejskiego w czasie uroczystego posiedzenia Rady Miejskiej Wrocławia w grudniu lub styczniu 2016r (termin nie jest jeszcze znany).

Wrocławski Licealista Roku 2015

Wojtek Piątek uczeń klasy I A (matematycznej) naszego Liceum zwyciężył w konkursie Gazety Wyborczej "Wrocławski Licealista Roku" pokonując bardzo silną w tym roku konkurencję uczniów z innych liceów.
Finałowy występ Wojtka został  wysoko oceniony przez Jurorów. Zdobycie I miejsca Organizatorzy nagrodzili "czekiem" na kwotę 5 000 zł.
O szczegółach konkursu można przeczytać na stronach Gazety.
Wielkie gratulacje dla Wojtka.

Otwarcie zbiorów Goethe-Institut w Polsce

Nasza Szkoła nawiązała współpracę z Goethe-Institut w Polsce w ramach akcji #przestawsienaniemiecki popularyzującej wirtualną bibliotekę ONLEIHE. Akcja wystartowała 5 dni temu na Facebooku. Zapraszamy do zmiany ustawień językowych na własnym profilu Facebooka, spróbowania swoich sił w niemieckojęzycznym interfejsie - zapisania się do wirtualnej biblioteki i bezpłatnego korzystania z jej zbiorów.
Do 26 października br.  można zarejestrować się w ONLEIHE pod adresem https://www.goethe.de/ins/pl/de/kul/ser/onl.html?wt_sc=polen_onleihe  i korzystać bezpłatnie przez rok z publikacji w języku niemieckim.
W zbiorach biblioteki Onleihe-Angebot pod adresem http://www2.onleihe.de/goethe-institut/frontend/welcome,0-0-0-101-0-0-0-0-0-0-0.html  znajdują się m.in.:
* bardzo ciekawa e-prasa (codzienna, periodyki, popularnonaukowa, o tematyce społecznej, psychologicznej itp.) 
* e-booki (współczesne, historyczne, poradniki, literatura piękna i wiele, wiele innych bardzo ciekawych, gdzie indziej drogich do nabycia pozycji) 
* audiobooki (beletrystyka, literatura faktu, literatura dla dzieci i młodzieży) oraz muzyka
* e-video – przede wszystkim dokumenty krajoznawcze i historyczne oraz filmy dla dzieci i młodzieży
Logujcie się, czytajcie - naprawdę SUPER (i FREE). W razie pytań proszę zwracać się śmiało do Pana Prof. Michał Piznala (np. przez Synergię) i Prof. Germanistów.
Adres strony - www.goethe.de/polen/onleihe (wkleić do paska przeglądarki).
[ 1 ] 2 3 4 ... Ω »

Menu

Perspektywy
Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że
Liceum Ogólnokształcące nr III
im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu
jest wśród 100 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2015”.

Santander BZ WBK
Bank Zachodni WBK
Oficjalny Sponsor
Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Licealisty „WYBRYK”