Liceum Ogólnoksztalcace Nr III im. Adama Mickiewicza we Wroclawiu

Uwaga Kandydaci do LO nr III

Dyrektor  Liceum Ogólnokształcącego Nr III szkoły informuje, że sekretariat Szkoły będzie czynny w najbliższą SOBOTĘ 27 czerwca 2015, w godzinach 9.00-15.00.
W tym dniu Kandydaci (spoza Wrocławia oraz z Wrocławia) mogą składać wnioski o przyjęcie do Szkoły.
Serdecznie zapraszamy, czekamy.

Uwaga kandydaci, zmiana w Regulaminie Rekrutacji

Dyrektor LO nr III informuje, że Regulamin Rekrutacji do Liceum w r. szk. 2015/2016 uległ zmianie w punkcie dotyczącym języka nowożytnego, który będzie brany pod uwagę przy obliczaniu punktów rekrutacyjnych do wszystkich klas pierwszych w roku szkolnym 2015/2016.
Językiem branym pod uwagę będzie język obcy nowożytny obowiązkowy, z którego ocena znajduje się na świadectwie ukończenia gimnazjum. Może nim być jeden z języków: język angielski, język niemiecki, język francuski, język włoski, język hiszpański lub język rosyjski.
W przypadku większej liczby ocen na świadectwie z ww. języków, pod uwagę będzie brana najlepsza z ocen.

Spektakl dla Gimnazjów

Serdecznie zapraszam Gimnazjalistów klas III  na spektakl Witkacego "Kurka Wodna i inne zjawy"  w wykonaniu klasy III D "teatrologicznej" w LO nr III.
Spektakl będzie wystawiony w dniu 10 kwietnia o godzinie 11.00 w sali gimnastycznej naszego Liceum.
Czy  sztuka może przeniknąć życie licealisty? Na to pytanie odpowiedzą Wam uczniowie klasy teatrologicznej w LO nr III.
Przyjdźcie. Serdecznie zapraszamy, można zgłaszać zorganizowane grupy w sekretariacie naszego Liceum pod numerem 717 986 732 wew.100 lub na adres e-mailowy: zrurarz3007@wroclawskaedukacja.pl.
Czekamy na zgłoszenia do końca Wielkiego Tygodnia. I pospieszcie się - nasza sala nie jest zbyt duża :-)
Więcej informacji o spektaklu - u Dyrektora Waszego Gimnazjum.
Więcej o klasie teatrologicznej - na naszych stronach (tu, gdzie jesteście w zakł. KANDYDACI).

REKRUTACJA DO LO nr III w r. szk. 2015/2016

Drodzy Gimnazjaliści!

Na tej stronie, w zakładce KANDYDACI, znajdziecie REGULAMIN REKRUTACJI z załącznikami, program OTWARTYCH DRZWI, harmonogram rekrutacji, druki i formularze rekrutacyjne oraz kompendium wiedzy o nowych klasach pierwszych i rekrutacji do naszego Liceum w roku szkolnym 2015/2016.

Najbliższe terminy rekrutacyjne to:
- Zgłoszenie na test do klasy matematycznej i klasy architektonicznej objętych innowacją od 16 marca do 31 marca 2015 (do godziny 15.00)
- Spotkania „Otwartych drzwi w LO nr III - 28 marca 2015, godz. 9.00 – 13.00.

Zapraszam Was do naszego Liceum.

W marcu nasi Uczniowie odwiedzą Was w Waszych macierzystych Gimnazjach. Liczę, że przyjmiecie ich serdecznie...

A oto niektórzy "Trójkowicze" :-) 

Stypendium naukowe w dziedzinie języków obcych

Dwaj uczniowie klas I matematyczno-fizycznych naszej szkoły otrzymali w tym roku stypendium „Świat dla Młodych”  ufundowane przez  wrocławskie, prywatne biuro tłumaczeń Centrum Lokalizacji C&M. Stypendium jest przyznawane uczniom szczególnie uzdolnionym językowo za ich osiągnięcia w tej dziedzinie.
Nasi pierwszoklasiści, Martyna  i Jurek, zostali wybrani z grona wielu kandydatów, ubiegających się w tym roku o stypendium „Świat dla Młodych”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wyrażam uznanie i szacunek dla Zarządu Firmy  C&M za jej inicjatywę wspierającą szanse edukacyjne "młodych ludzi w świecie". Ta inicjatywa jest przykładem, że w świecie tym działalność biznesowa i prospołeczna nie muszą się wykluczać...

[ 1 ] 2 3 4 ... Ω »

Menu


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że
Liceum Ogólnokształcące nr III
im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu
jest wśród 100 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2015”.