Inspektorem Ochrony Danych w LO Nr III jest Pan Tomasz Gorczycki.
Prosimy kontaktować się pod adresem tomasz.gorczycki@coreconsulting.pl

Meister der Rechtschreibung 2018

W dniu 5 kwietnia 2018 r.odbył się w naszej Szkole finał Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego z języka niemieckiego "Meister der Rechtschreibung".
I i II miejsce zajęły uczennice Adelheid Ilgmann i Aleksandra Jaworska ( obie z XIII LO).
III miejsce ex aequo Magdalena Bober z XII LO i nasz uczeń Jakub Czarny z IF.
Gratulujemy serdecznie!
Sponsorami konkursu był(a):
1. Instytut Goethego w Krakowie
2. Departament Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia
3. Szkoła Językowa „Demostenes”
4. Szkoła Językowa „Profi-Lingua”
5. Rada Rodziców przy LO nr III
Dziękujemy!
Głównym Organizatorem i duszą przedsięwzięcia był Pan Profesor Michał Piznal.

Wystawa poświęcona ks. Aleksandrowi Zienkiewiczowi

Wystawa w LO nr III została zorganizowana dzięki pomocy Absolwentów  - uczniów Wujka z okresu Jego pracy w III LO (1958-1961) i później jako duszpasterza akademickiego spod "czwórki".
25 listopada 2017 roku dobiegł końca proces beatyfikacyjny ks. Aleksandra Zienkiewicza „Wujka” (na stopniu diecezjalnym) i to stało się impulsem, aby wystawę "przechwycić" w drodze z kościoła NMP na Piasku do katedry wrocławskiej i choć przez 10 dni udostępnić ją obecnym wychowankom Trójki  w Trójce. Postać ks. Aleksandra Zienkiewicza skupia wszystkie cechy, które mogą wyrażać wielkość duchową, a więc skromność, pokorę, wielkie serce i wspaniały umysł.
Dlatego chcemy, aby nasi uczniowie sięgnęli sami do źródeł człowieczeństwa na przykładzie Człowieka, który w swoim życiu współtworzył także podstawy wychowawcze, etyczne i zawodowe naszej Szkoły.
Kto wie, jak wiele zawdzięcza Wujkowi Antoni Zięba, ówczesny (i pierwszy zarazem) dyrektor III LO? Jak wiele zawdzięcza Szkoła?
Osoby zainteresowane głębiej myślą i twórczością Wujka zapraszam na stronę www.wujek.wroc.pl.
Wystawę można oglądać na każdej przerwie, przed i po lekcjach, a także w ramach lekcji tematycznych prowadzonych przez polonistów, katechetów, nauczycieli historii,WOS i innych przedmiotów oraz w ramach lekcji wychowawczych. Można także temu poświęcić lekcje  odbywane w ramach zastępstwa.

Rekrutacja 2018/2019 do LO nr III. START!

Drodzy Gimnazjaliści!
Ogłaszam rekrutację do naszego Liceum. Otwieramy w tym roku 5 klas I: matematyczną - uniwersytecką, architektoniczną na bazie profilu matematyczno-fizycznego, matematyczno-informatyczną z rozszerzonym programem fizyki, teatrologiczną na bazie profilu matematyczno-fizycznego oraz klasę biologiczno-chemiczną.
Zapraszamy Was serdecznie!
Na tej stronie, w zakładce AKTUALNOŚCI znajduje się REGULAMIN REKRUTACJI z załącznikami (w tym siatki godzin klas, opis profili i systemu nauczania, kalendarium rekrutacji, druki i formularze rekrutacyjne).
Najbliższe terminy rekrutacyjne to:
Zgłoszenie na test (sprawdzian uzdolnień kierunkowych) do klasy matematycznej i klasy architektonicznej - kwiecień/maj do 11 maja 2018 (do godziny 15.00)
„Drzwi otwarte” -  7 kwietnia 2018,  godz. 9.00 – 13.00
Sprawdziany uzdolnień kierunkowych (testy kwalifikacyjne):
- klasa matematyczna (uniwersytecka) - 14 maja 2018, godz. 13.30
- klasa architektoniczna (matematyczno-fizyczna) - 19 maja 2018, godz. 8.30
W marcu nasi uczniowie odwiedzą Was w  macierzystych Gimnazjach. Liczę, że przyjmiecie ich serdecznie...
Tymczasem zapoznajcie się z Regulaminem, załącznikami, harmonogramem i rozglądnijcie się uważnie na naszej stronie.
Sporo informacji o nas, o uczniach, o naszych przekonaniach i Szkole znajdziecie w  obszernym wywiadzie, jakiego Portalowi Wroclife udzielił Dyrektor szkoły.
Pytajcie o wszystko naszych "emisariuszy", dzwońcie do sekretariatu, przeglądajcie nasze strony i profil na fb.

LO nr III na łamach Wroclife

Wrocławski portal internetowy WROCLIFE.PL opublikował obszerny artykuł "Złota szkoła czyli ranking liceów".
Artykuł zawiera, ilustrowany zdjęciami, wywiad z dyrektorem Liceum.
Zapraszam do lektury.

Nabór na stanowisko informatyka w LO nr III

Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu ogłasza nabór na wolne stanowisko INFORMATYKA (0,5 etatu) w naszym Liceum.
Miejsce pracy: ul. Składowa 5, 50-209 Wrocław, praca przy stanowisku komputerowym do 4 godzin dziennie.
Do głównych zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku będzie należało:
1. Administrowanie szkolnymi witrynami WWW (strona główna, strona sportowa, strony tematyczne).
2. Programistyczne rozwijanie struktur wymienionych w punkcie 1.
3. Administrowanie Szkolną Siecią Komputerową (LAN).
4. Bieżący serwis sprzętowy istniejącego parku komputerowego wraz z urządzeniami peryferyjnymi.
Przewidywany termin zatrudnienia: I kwartał 2018 roku (od 15 marca 2018 roku).
Tryb składania ofert, wymagania formalne oraz opis stanowiska i wymagań są dostępne w OGŁOSZENIU.
« 1 [ 2 ] 3 4 5 ... Ω »