Liceum Ogólnoksztalcace Nr III im. Adama Mickiewicza we Wroclawiu

Dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020; Tytuł Projektu: „Wyposażenie w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne pracowni fizycznej i biologicznej w LO nr III”; Numer Projektu: RPDS.07.02.02-02-0004/16-00

Dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020
Tytuł Projektu: „Wyposażenie w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne pracowni fizycznej i biologicznej w LO nr III”
Numer Projektu: RPDS.07.02.02-02-0004/16-00

Inspektorem Ochrony Danych w LO Nr III jest Pan Tomasz Gorczycki.
Prosimy kontaktować się pod adresem tomasz.gorczycki@coreconsulting.pl


OGÓLNOPOLSKI RANKING LICEÓW 2018

Uczniowie na gali 2018

Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo.

Jak już wszyscy wiemy, nasza Szkoła zdobyła tytuł laureata z VI lokatą w tegorocznej, 20. edycji Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektyw.

Oznacza to, że awansowaliśmy o 2 pozycje w górę w stosunku do ubiegłego roku i poprawiliśmy *historyczny rekord* z roku 2013, gdy LO nr III zajęło miejsce VII.

Pobiliśmy także nasz rekord *wszech czasów* w Rankingu Maturalnym zdobywając pozycję III w Polsce za warszawskim Staszicem i prywatnym, też stołecznym, liceum Jana Nowaka Jeziorańskiego. Trójka znalazła się po raz pierwszy na ogólnopolskim podium !

Zwyciężyliśmy w rankingu szkół dolnośląskich - po raz pierwszy w historii tego rankingu. Mamy więc zaszczytny status leadera wśród szkół naszego województwa!

Być może jednak największy i rekordowy sukces odnieśliśmy w rywalizacji olimpijskiej. Na tym polu Trójka odnotowuje największe postępy. Awansowaliśmy o 2 pozycje w górę na miejsce 7 z miejsca 9 (rok temu) i 21 (2 lata temu). Ten znakomity wynik odzwierciedla rozwój *ducha olimpijskiego* wśród naszych uzdolnionych uczniów. Ducha, który - dodajmy - wzrasta dzięki motywacji wewnętrznej uczniów, troskliwej opiece nauczycieli oraz wszechstronnej (na miarę naszych możliwości) pomocy szkoły. Podkreślmy przy tym, że obcy jest nam wszelki przymus zewnętrzny, wygórowane oczekiwania czy wywieranie jakiejkolwiek innej presji na uczniów. Odnotowujemy z radością coraz większą aktywność olimpijską uczniów wszystkich klas. W minionym roku w olimpiadach na szczeblu szkolnym i okręgowym uczestniczyło ponad 200 uczniów i uczennic - niemal połowa Szkoły! Liczy się każdy wysiłek, każda próba własnych sił, każde pozytywne zaangażowanie. To właśnie jest celem, to zasługuje na najwyższe docenienie. Dobry wynik - jeśli się zdarzy - oczywiście ogromnie cieszy. Udziałem ponad 50 uczniów (więcej niż 10 procent Szkoły) stał się wynik najlepszy - zdobycie tytułu laureata lub finalisty. Medale i wyróżnienia w etapie międzynarodowym zdobyła trójka Trójkowiczów: medal srebrny - matematycy Basia Zięba (w Zurichu) i Jakub Kamiński (Wilno), wyróżnienie (mention honorable) - Patryk Rachwał w Tajlandii (fizyka i astronomia). 

Gratuluję i dziękuję całej naszej Społeczności Szkolnej, wszystkim Uczniom, Olimpijczykom, Maturzystom z roku 2016/2017, a nade wszystko - Wspaniałemu Zespołowi Uczącemu i Wychowawcom LO nr III.

Ten wynik jest rezultatem wytężonej, systematycznej pracy i kompetencji Nauczycieli. Jest prostym rezultatem dobrej (nawet chwilami bardzo) relacji uczeń - nauczyciel, serdecznej i opartej na dialogu współpracy z Rodzicami i, ogólnie, zdrowej atmosfery wychowawczej.

Za to wszystko kochani Trójkowicze, szanowni Państwo, drodzy Rodzice NAJSERDECZNIEJ WAM DZIĘKUJĘ!

Pełne wyniki Rankingu są dostępne na stronie Perspektyw.

Strona Szkoły na Facebooku

Dzisiaj nastąpiła oficjalna inauguracja szkolnej strony na Facebooku. Strona 
istnieje już długo ale dopiero dziś nastąpiła jej afiliacja do/przez nasze Liceum. 
Stosowny odnośnik do  Fan-Page'u LO nr III pojawił się na tej stronie (lewy, dolny róg).  
Serdecznie zapraszamy! 
Będziemy tam stale obecni zamieszczając relacje, reportaże, zdjęcia i ciekawostki z życia „Trójki”. Zaproszenie do współtworzenia Fan-Page'u  kierujemy do nauczycieli, uczniów a także absolwentów.  
Czekamy na Wasze pomysły, materiały, zdjęcia artykuły itp. związane z wydarzeniami szkolnymi.
Osoby chętne do współpracy proszone są o kontakt z Panią Cecylią Witkowską oraz Panem Tomaszem Cygalem - Administratorami strony na Facebooku

Złota odznaka Sejmiku Dolnośląskiego dla LO nr III


Z radością i nieskrywaną dumą informuję, że Przewodniczący Sejmiku Dolnośląskiego Pan Paweł Wróblewski działając na mocy Uchwały Sejmiku Dolnośląskiego w uznaniu zasług dla Województwa Dolnośląskiego nadał w dniu 28 września 2017 roku Liceum Ogólnokształcącemu nr III imienia Adama Mickiewicza  we Wrocławiu Złotą Odznakę Honorową „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”.
Uroczystość odznaczenia Szkoły odbyła się w przeddzień  Święta Komisji Edukacji Narodowej 13 października 2017 r w siedzibie Liceum w czasie uroczystego zebrania Rady Pedagogicznej, w której wzięli udział Przedstawiciele Przewodniczącego Sejmiku  Dolnośląskiego Pani dr Ewa Rzewuska – Radna Sejmiku oraz Pani Anna Brok – Zastępca Dyrektora Kancelarii Sejmiku oraz Przedstawiciele Stowarzyszenia Absolwentów III LO – Inicjatora i Autora wniosku o odznaczenie .  Mieliśmy przyjemność wysłuchać przemówienia okolicznościowego Pani dr Ewy Rzewuskiej. Laudację na cześć Odznaczonej Szkoły wygłosiła Pani Dyrektor Anna Brok.
Dziękujemy Panu Przewodniczącemu Sejmiku, wszystkim wymienionym Osobom za ich decyzje, obecność, wypowiedziane słowa. Dziękujemy za niezwykłe Odznaczenie, które przynosi zaszczyt pokoleniom Nauczycieli i Uczniów współtworzących naszą Szkołę – ważną i cenioną placówkę oświatową Dolnego Śląska.

Pożegnanie Pana Profesora Augustyna Kałuży

Z prawdziwym smutkiem zawiadamiam, że  wczoraj 7 października 2017 zmarł wybitny Człowiek, Matematyk, Nauczyciel Trójki Pan Prof. Augustyn Kałuża. 
Śp. Pan Augustyn oprócz tego, że kochał wszystkich uczniów, nauczanie i matematykę, był wielkim sympatykiem Trójki - ludzi i paradygmatu pedagogicznego naszej Szkoły, o czym wielokrotnie mogłem się przekonać w naszych rozmowach....
Uczył w Trójce  jako wykładowca lub jako opiekun naukowy wielu uczniów, nie tylko tych, którzy odnieśli sukcesy już w liceum, ale i takich, którzy później w różny sposób związali swoje życie z matematyką. 
Jeszcze w ub. roku  szkolnym na Jego zajęcia w Instytucie Matematycznym UWr chodzili nasi byli  i obecni uczniowie, także z aktualnej klasy  I matematycznej.

Notka biograficzna o Śp. Prof. Augustynie Kałuży
Urodził się w roku 1948. Laureat XVIII Olimpiady Matematycznej, absolwent I LO w Zamościu (matura 1967) i studiów matematycznych na UMCS w Lublinie. Nauczyciel w III i XIV LO oraz Gimnazjum nr 13 we Wrocławiu, wykładowca IM UWr, wieloletni prowadzący Uniwersyteckie Kółka Olimpijskie,wychowawca wielu olimpijczyków, odznaczony medalem LX-lecia Olimpiady Matematycznej.

Dziękujemy za wszystko, Gutku!
Cześć Twojej pamięci.

Michał Głowacki, matematycy LO nr III, wszyscy uczący, cała Trójka.

Patronat Uniwersytetu nad LO nr III


Ważne dla Szkoły wydarzenie miało miejsce w dniu 25 września br. Umowa o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Wrocławskim i LO nr III została podpisana (prolongowana) na okres kolejnych 3 lat. Umowa obejmuje  patronat naukowy nad naszymi klasami matematycznymi "uniwersyteckimi" ze strony Pracowników Wydziału Matematyczno - Informatycznego U. Wr. Patronat Uczelni - zgodnie z deklaracją - będzie rozszerzony na klasy informatyczne.
Ze strony Uczelni w uroczystości podpisania Umowy udział wziął Dziekan Wydziału Pan Profesor Tomasz Jurdziński, a także Prodziekani - profesorowie Piotr Biler i Jarosław Byrka oraz Wicedyrektorzy d/s dydaktycznych Instytutów Matematycznego i Informatycznego dr hab. Andrzej Raczyński oraz dr Małgorzata Biernacka.
Nasza reprezentacja widoczna jest na zdjęciu.
Zdjęcie wykonał Michał z klasy III A - matematycznej "uniwersyteckiej".
« 1 2 [ 3 ] 4 5 6 ... Ω »

Menu

Perspektywy
Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że
Liceum Ogólnokształcące nr III
im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu
jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2018”.

WAMAT - producent scen
producent scen

Santander BZ WBK
Bank Zachodni WBK
Oficjalny Sponsor
Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Licealisty „WYBRYK”