REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA do LO nr III

Uwaga Kandydaci do LO nr III
Ogłaszam oficjalnie REKRUTACJĘ UZUPEŁNIAJĄCĄ do LO nr III na rok szkolny 2017/2018.
Oferujemy obecnie 19 wolnych miejsc, o które można się starać w rekrutacji uzupełniającej.
Są to:
- 7 miejsc w klasie matematycznej I A (uniwersyteckiej)
- 2 miejsca w klasie architektonicznej I B (klasa autorska)
- 4 miejsca w klasie matematyczno informatycznej I C
- 6 miejsc w klasach matematyczno fizycznych I D i I E.
Do klasy I A i klasy I B przyjmowani są kandydaci, którzy zaliczyli test uzdolnień kierunkowych (matematycznych lub rysunkowych). Wymóg ten nie dotyczy finalistów i laureatów oficjalnych olimpiad przedmiotowych (dla gimnazjów i liceów) oraz laureatów zDolnego Ślązaka.
Podanie o przyjęcie do jednej z wymienionych wyżej klas w ramach REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ (tzw. II nabór) należy złożyć do dnia 24 lipca do godz. 15.00.
Formularz podania (wniosku o przyjęcie) znajduje się na tej stronie w zakładce REKRUTACJA 2017/2018 (plik pdf, trzeci od góry na liście). Można także pobrać go w sekretariacie naszego Liceum.
W naborze mogą wziąć udział WSZYSCY chętni - także kandydaci przyjęci w I-szym naborze do innego liceum. Złożenie podania nie wiąże się z ryzykiem utraty miejsca w innym liceum.
II nabór odbywa się bez użycia narzędzi elektronicznych. W kwalifikacji Kandydaci posługują się kopiami dokumentów i nie ma potrzeby wycofywania oryginałów z innej szkoły.
Oryginały są dostarczane po ogłoszeniu listy kandydatów zakwalifikowanych do LO III w rekrutacji uzupełniającej, co nastąpi  w dniu 14 sierpnia 2017 w godzinach porannych (około 9.00).

IV miejsce w Mistrzostwach Polski w szachach

Z radością informuję o znakomitym wyniku - zdobyciu miejsca IV przez  naszą reprezentację mieszaną(chłopcy i dziewczęta) w Ogólnopolskich Drużynowych Mistrzowstwach Polski w Szachach dla szkół ponadgimnazjalnych, które odbyły się w tym roku ponownie w Pokrzywnej w Górach Opawskich w dniach 22-24 maja 2017 r.
Awans do Finału, po wielostopniowych eliminacjach (etap strefowy, wrocławski i dolnośląski), był już ogromnym sukcesem! A tu TAKI WYNIK w elitarnym towarzystwie 18 najlepszych szachowo szkół w Polsce! Dodam, że tak wysoko, do Finału, LO nr III dotarło w ostatnich latach 3 krotnie. Ale wynik tegoroczny nie ma precedensu - dotąd zdobywaliśmy także doskonałe, ale jednak niższe miejsca: 8 w roku 2015 i 6 w roku 2016.
Wielka to zasługa Opiekuna naszej Reprezentacji, także znakomitego szachisty, Pana Profesora Adam Kaczyńskiego. Sukces to wielki, rzecz jasna, samych ucznów. Im wszystkim - Trenerowi i Zawodnikom serdecznie gratuluję i dziękuję za świetną postawę, nie tylko przy "desce".

LO nr III wicemistrzem Dolnego Śląska w LA

Niezwykły sukces odnieśli nasi uczniowie w Finale Dolnoślaskich Mistrzowstw w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych zdobywając w rywalizacji drużynowej WICEMISTRZOWSTWO Dolnego Śląska i to PODWÓJNE: zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

Wielkie brawa i gratulacje szczególnie, że  po rówej walce ustąpiliśmy jedynie Szkole Mistrzowstwa Sportowego (Liceum nr II na Parkowej).

Słowa uznania i podziękowania kieruję także do Coacha naszej Reprezentacji - Pani Profesor Bożeny Brunner.
Jesteśmy z Was dumni, bo zaprzeczacie stereotypowi, że wyniki w nauce i sporcie nie mogą iść w parze (zwłaszcza te najwyższe). Tak nie musi wcale być. Wy dowodzicie (po raz kolejny), że może być odwrotnie!

MENS SANA IN CORPORE SANO :-)

dmm i nabój - sukcesy uczniów LO nr III

Ogromny sukces, już po raz 6-ty w historii Dolnośląskich Meczy Matematycznych organizowanych przez Instytut Matematyczny U. Wr., odnieśli nasi uczniowie pod wodzą Pani Prof. Agnieszki Kazun.
Pani Agnieszka przesłała mi cudownego maila z kilkoma zdjęciami z FINAŁU DMM, którego to maila w całości  przekazuję do Państwa wiadomości, oddając głos i honory samej Pani Profesor.
Dodatkowo, w tym samym tekście, informacja o sukcesie naszej drużyny w międzynarodowych zawodach matematycznych on-line NABÓJ 2017 (II edycja).
Gratuluję, wyrażam najwyższe uznanie i dziękuję za tak piękne reprezentowanie naszego Liceum na tak godnym Forum (obu Forach)!

VACAT na stanowisko kadry w lo nr III

Dyrektor LO nr III we Wrocławiu ogłasza nabór na stanowisko SPECJALISTY do spraw kadrowo-płacowych.
Ogłoszenie i wymagania konkursowe znajdują się w biuletynie BIP na stronie Wrocławia.
Treść ogłoszenia (pobierz) jest dostępna także w holu szkoły.
Zapraszam wszytkich zainteresowanych do zapoznania się ze szczegółowymi wymaganiami kompetencyjnymi i formalnymi.
Data składania ofert: do 14 czerwca, do godziny 15:30 w LO nr III u Pani Żanety Rurarz - sekretarza szkoły.
Zapraszamy serdecznie.

« 1 2 [ 3 ] 4 5 6 ... Ω »