LO nr III wicemistrzem Dolnego Śląska w LA

Niezwykły sukces odnieśli nasi uczniowie w Finale Dolnoślaskich Mistrzowstw w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych zdobywając w rywalizacji drużynowej WICEMISTRZOWSTWO Dolnego Śląska i to PODWÓJNE: zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

Wielkie brawa i gratulacje szczególnie, że  po rówej walce ustąpiliśmy jedynie Szkole Mistrzowstwa Sportowego (Liceum nr II na Parkowej).

Słowa uznania i podziękowania kieruję także do Coacha naszej Reprezentacji - Pani Profesor Bożeny Brunner.
Jesteśmy z Was dumni, bo zaprzeczacie stereotypowi, że wyniki w nauce i sporcie nie mogą iść w parze (zwłaszcza te najwyższe). Tak nie musi wcale być. Wy dowodzicie (po raz kolejny), że może być odwrotnie!

MENS SANA IN CORPORE SANO :-)

dmm i nabój - sukcesy uczniów LO nr III

Ogromny sukces, już po raz 6-ty w historii Dolnośląskich Meczy Matematycznych organizowanych przez Instytut Matematyczny U. Wr., odnieśli nasi uczniowie pod wodzą Pani Prof. Agnieszki Kazun.
Pani Agnieszka przesłała mi cudownego maila z kilkoma zdjęciami z FINAŁU DMM, którego to maila w całości  przekazuję do Państwa wiadomości, oddając głos i honory samej Pani Profesor.
Dodatkowo, w tym samym tekście, informacja o sukcesie naszej drużyny w międzynarodowych zawodach matematycznych on-line NABÓJ 2017 (II edycja).
Gratuluję, wyrażam najwyższe uznanie i dziękuję za tak piękne reprezentowanie naszego Liceum na tak godnym Forum (obu Forach)!

VACAT na stanowisko kadry w lo nr III

Dyrektor LO nr III we Wrocławiu ogłasza nabór na stanowisko SPECJALISTY do spraw kadrowo-płacowych.
Ogłoszenie i wymagania konkursowe znajdują się w biuletynie BIP na stronie Wrocławia.
Treść ogłoszenia (pobierz) jest dostępna także w holu szkoły.
Zapraszam wszytkich zainteresowanych do zapoznania się ze szczegółowymi wymaganiami kompetencyjnymi i formalnymi.
Data składania ofert: do 14 czerwca, do godziny 15:30 w LO nr III u Pani Żanety Rurarz - sekretarza szkoły.
Zapraszamy serdecznie.

WYNIKI TESTÓW DO KLAS AUTORSKICH w LO nr III

Uwaga kandydaci do klasy matematycznej i architektonicznej w roku szkolnym 2017/2018
Wyniki testów klasyfikacyjnych do klas autorskich matematycznej i architektonicznej są dostępne w sekretariacie . Prosimy o kontakt osobisty lub - w przypadku telefonu - przygotowanie danych potwierdzających tożsamość zdającego (potrzebny będzie m. in. numer PESEL).
Wyniki w formie nieosobowej są dostępne po kliknięciu powyższych hiperłączy.
Możliwy jest wgląd do testów i sprawdzenie punktacji.
Wgląd odbywa się w obecności Członków Komisji Egzaminacyjnej:
  • klasa matematyczna – 24.05.2017, godzina 12.00-13.30 w sali nr 28
  • klasa architektoniczna – 24.05.2017, godzina 11.00-12.30 w sali nr 27.
    Zapraszamy.

Meister der Rechtschreibung

W dniu 28 marca br. odbył się w naszej szkole finał Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „Meister der Rechtschreibung”, w którym wzięli udział uczniowie wrocławskich liceów.

Zwyciężyła Hanna Popiela z Liceum Ogólnokształcącego nr VII, drugie miejsce zajął Andrzej Krawczyk, a trzecie Oliwia Borucka – obydwoje z Liceum Ogólnokształcącego nr XIII.

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez:

• Instytut Goethego w Krakowie;
  • Centrum Językowe „Demostenes” we Wrocławiu;
  • Radę Rodziców Liceum Ogólnokształcącego nr III we Wrocławiu.
« 1 2 [ 3 ] 4 5 6 ... Ω »