Wymiana młodzieży Wrocław – Ettenheim

W dniach 02—08.04.2017 r. gościliśmy uczniów niemieckich wraz z opiekunami z zaprzyjaźnionego Gimnazjum w Ettenheim w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Wspólnie uczestniczyliśmy w 2-dniowej wycieczce do Warszawy (5 – 6 kwietnia), podczas której niemieccy goście mogli poznać naszą stolicę. Dzięki wizycie w Muzeum Powstania Warszawskiego poznali historię miasta, a właściwie jej najtragiczniejszy fragment. Spacer po Starówce zakończył zwiedzanie Warszawy, którą wcześniej oglądaliśmy z okien autokaru. Wspólne zdjęcie przed Zamkiem Królewskim pozostanie miłym wspomnieniem dla nas wszystkich.

Wspólne zdjęcie przed Zamkiem Królewskim

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI do LO nr III

Zapraszam serdecznie gimnazjalistów i ich rodziców na Dzień Otwartych Drzwi w Liceum Ogólnokształcącym nr III we Wrocławiu, który odbędzie się 8 kwietnia 2017 r (w drugą sobotę miesiąca) w godzinach 9.00 - 13.00 w naszej siedzibie przy ulicy Składowej 5.
Szczegółowy program znajduje się w zakładce REKRUTACJA 2017/2018 na tej stronie.
W tej samej zakładce znajdziecie wszystkie informacje dotyczące naszej aktualnej propozycji rekrutacyjnej, wszystkie zasady regulaminowe naboru oraz pobierzecie niezbędne druki i formularze.
Regulacje prawne przedstawione przez nas mają,  po części, charakter projektu ze względu na brak Rozporządzenia rekrutacyjnego MEN i Zarządzenia Kuratora dotyczącego terminów rekrutacji. Po ukazaniu się tych aktów dokonamy weryfikacji przyjętych przez nas założeń projektowych i opublikujemy wiążącą wersję Regulaminu Rekrutacji do LO nr III.
Mamy nadzieję, że zmiany, o ile nastąpią, będą miały raczej kosmetyczny charakter i dlatego decydujemy się na podanie Wam zapisów naszego Projektu już teraz.
Z pozdrowieniem i serdecznym zaproszeniem do Trójki

Odszedł od nas Pan Profesor Władysław Skóra

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Profesora Władysława Skóry - Fizyka, Wychowawcy, Przyjaciela i Nauczyciela wielu pokoleń III LO w latach 1958 - 1965. Pan Profesor odszedł od nas  20 stycznia 2017 roku, po 92 latach  życia , o czym powiadamia Jego Najbliższa Rodzina.
Pragniemy, po tylu latach, już z nowego miejsca, połączyć się we współczuciu i żalu z Rodziną Pana Profesora.
Zapewniamy, że Pan Profesor na zawsze pozostanie cząstką świata naszego Liceum - wrocławskiej Trójki.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się 27 stycznia 2017 roku o godzinie 13.00 w kaplicy na Cmentarzu Grabiszyńskim we Wrocławiu.

OGÓLNOPOLSKI RANKING LICEÓW 2017

Nasza Szkoła zdobyła tytuł laureata z VIII lokatą w tegorocznej, 19. edycji Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektyw.
Oznacza to, że awansowaliśmy o 4 pozycje w górę w stosunku do ubiegłego roku i praktycznie wyrównaliśmy *historyczny rekord* z roku 2013, gdy LO nr III zajęło miejsce VII.
Powtórzyliśmy także nasz rekord *wszech czasów* w Rankingu Maturalnym zdobywając pozycję IV w Polsce. W tym rankingu jesteśmy najlepszą szkołą w województwie dolnośląskim. Następna szkoła dolnośląska znalazła się poza pierwszą dziesiątka ogólnopolską - na miejscu 12 (jest to LO nr XIV we Wrocławiu).
Największy i rekordowy historycznie sukces odnieśliśmy jednak w rywalizacji olimpijskiej, zdobywając miejsce 9 w Polsce. Awansowaliśmy w tym roku o 12 pozycji w górę (z 21 na 9 miejsce). Najlepsze miejsce w przeszłości osiągnęliśmy w roku 2013 i było to miejsce 13.
Gratuluję i dziękuję całej naszej Społeczności Szkolnej, wszystkim Uczniom, Olimpijczykom, Maturzystom z roku 2015/2016, a nade wszystko - Wspaniałemu Zespołowi Uczącemu LO nr III!
Ten wynik jest rezultatem wytężonej pracy, kompetencji Nauczycieli, dobrej (nawet chwilami bardzo) relacji uczeń - nauczyciel, serdecznej i opartej na dialogu współpracy z Rodzicami i, ogólnie, zdrowej atmosfery wychowawczej.
Za to wszystko najserdeczniej wszystkim Wam, Drodzy Trójkowicze, szanowni Państwo, NAJSERDECZNIEJ DZIĘKUJĘ!
Pełne wyniki Rankingu są dostępne na stronie Perspektyw.

Wymiana międzynarodowa z Ettenheim

W dniach 23. - 30.10. br. grupa 16 uczniów naszej Szkoły pod opieką Pani Prof. Jolanty Kuczery i Pana Prof. Michała Piznala uczestniczyła w wymianie z partnerską szkołą w Niemczech, którą jest Gimnazjum w Ettenheim.
W programie była m. in. wizyta w Parlamencie Europejskim w Strasbourgu, zwiedzanie Europa-Parku w Rust oraz atrakcyjny pobyt w parku linowym.
Wymiana ta była współfinansowana ze środków Fundacji Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
« 1 2 3 [ 4 ] 5 6 7 ... Ω »