Pożegnanie Pana Profesora Augustyna Kałuży

Z prawdziwym smutkiem zawiadamiam, że  wczoraj 7 października 2017 zmarł wybitny Człowiek, Matematyk, Nauczyciel Trójki Pan Prof. Augustyn Kałuża.
Śp. Pan Augustyn oprócz tego, że kochał wszystkich uczniów, nauczanie i matematykę, był wielkim sympatykiem Trójki - ludzi i paradygmatu pedagogicznego naszej Szkoły, o czym wielokrotnie mogłem się przekonać w naszych rozmowach....
Uczył w Trójce  jako wykładowca lub jako opiekun naukowy wielu uczniów, nie tylko tych, którzy odnieśli sukcesy już w liceum, ale i takich, którzy później w różny sposób związali swoje życie z matematyką.
Jeszcze w ub. roku  szkolnym na Jego zajęcia w Instytucie Matematycznym UWr chodzili nasi byli  i obecni uczniowie, także z aktualnej klasy  I matematycznej.

Notka biograficzna o Śp. Prof. Augustynie Kałuży
Urodził się w roku 1948. Laureat XVIII Olimpiady Matematycznej, absolwent I LO w Zamościu (matura 1967) i studiów matematycznych na UMCS w Lublinie. Nauczyciel w III i XIV LO oraz Gimnazjum nr 13 we Wrocławiu, wykładowca IM UWr, wieloletni prowadzący Uniwersyteckie Kółka Olimpijskie,wychowawca wielu olimpijczyków, odznaczony medalem LX-lecia Olimpiady Matematycznej.

Dziękujemy za wszystko, Gutku!
Cześć Twojej pamięci.

Michał Głowacki, matematycy LO nr III, wszyscy uczący, cała Trójka.