Diagnostyka edukacyjna w klasach I

W nowych  klasach I (wszystkich) odbędą się na początku roku szkolnego badania diagnostyczne z 4 przedmiotów: języka angielskiego, języka niemieckiego, matematyki oraz języka polskiego (tj. z wszystkich obowiązkowych przedmiotów maturalnych).

Pierwsze dwa badania maja charakter testów zaawansowania i służą dobraniu grupy o odpowiednim (zbliżonym) poziomie zaawansowania.
Diagnozy z matematyki i języka polskiego mają zakres szerszy (ogólnowrocławski) i mają na celu monitorowanie postępów uczniów na „odcinkach”: start edukacji licealnej – półmetek (połowa klasy II) – matura (koniec liceum).
Diagnozy są obowiązkowe dla wszystkich uczniów i są analizowane imiennie wewnątrz szkoły (przez uczących) oraz na zewnątrz (wyłącznie w sensie statystycznym) przez Departament Edukacji Wrocławia.
Harmonogram diagnoz jest następujący:
wtorek 5 września – 30 minutowe testy z języka angielskiego oraz z języka niemieckiego
środa 6 września – wrocławska diagnoza z matematyki (45 minut)
czwartek 7 września –  wrocławska diagnoza z języka polskiego (90 minut)
Szczegółowa organizacja testów (przydział sal, godzina rozpoczęcia itp.) będzie ogłoszona w szkole.
Jest bardzo ważne, aby wszyscy uczniowie przystąpili do badań.