Ogólnopolski ranking liceów – rok 2019

Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo.

Jak już wszyscy wiemy, nasza Szkoła zdobyła w tym roku tytuł laureata z VII lokatą w tegorocznej, 21. edycji Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektyw.

Tylko raz w historii Szkoły znaleźliśmy się na miejscu wyższym – w roku ubiegłym było to miejsce VI.

Wyrównaliśmy także nasz rekord *wszech czasów* w Rankingu Olimpijskim zdobywając pozycję VII w Polsce.

W kategorii maturalnej osiągnęliśmy wynik plasujący nas w ścisłym finale  najlepszych szkół w Polsce – w tym roku sklasyfikowano nas na miejscu XIII.

Być może jednak największy  (rekordowy) sukces odnieśliśmy po raz drugi z rzędu w rywalizacji olimpijskiej. Na tym polu Trójka odnotowuje największe postępy. W minionym roku w olimpiadach na szczeblu szkolnym i okręgowym uczestniczyło ponad 200 uczniów i uczennic – niemal połowa Szkoły! Liczy się każdy wysiłek, każda próba własnych sił, każde pozytywne zaangażowanie. To właśnie jest celem, to zasługuje na najwyższe docenienie. Dobry wynik – jeśli się zdarzy – oczywiście ogromnie cieszy. Udziałem 45 uczniów (około 10 procent Szkoły) stał się wynik najlepszy – zdobycie tytułu laureata lub finalisty ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej. Medale i wyróżnienia w etapie międzynarodowym zdobyła czwórka Trójkowiczów: medal złoty – Iwo Pilecki-Silva w Olimpiadzie Matematycznej Juniorów w Wietnamie, medal złoty – Wojciech Piątek w Olimpiadzie Geograficznej w Kanadzie, medal srebrny – Jakub Kamiński w         Środkowoeuropejskiej Olimpiadzie Matematycznej oraz medal brązowy – Krzysztof Olejniczak w Olimpiadzie  Informatycznej Juniorów w  Bułgarii.

Gratuluję i dziękuję całej naszej Społeczności Szkolnej, wszystkim Uczniom, Olimpijczykom, Maturzystom z roku 2017/2018, a nade wszystko – znakomitemu Zespołowi Uczącemu i Wychowawcom LO nr III.

Powyższe wyniki to rezultat wytężonej, systematycznej pracy uczniów i nauczycieli. To prosty efekt dobrej (nawet chwilami bardzo) relacji uczeń – nauczyciel, serdecznej i opartej na dialogu współpracy z Rodzicami i, ogólnie, zdrowej atmosfery wychowawczej.

Za to wszystko drodzy Trójkowicze, szanowni Państwo, szanowni Rodzice NAJSERDECZNIEJ  DZIĘKUJĘ!

Pełne wyniki Rankingu są dostępne na stronie Perspektyw

..a to nasza reprezentacja na gali finałowej w Warszawie. W środku Pani Renata Granowska – Wiceprezydent Wrocławia