REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA DO LO nr III – sprostowanie

Poniższy komunikat jest sprostowaniem komunikatu zamieszczonego w dniu 24 lipca 2019.
Przepraszamy za tę pomyłkę. Zmiany zostały wyróżnione poniżej odmiennym kolorem tła.

Drodzy Kandydaci do LO nr III

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych nastąpi w dniu 25 lipca 2019 r w godzinach przedpołudniowych.
Gratuluję uczniom przyjętym. Kandydatów nieprzyjętych zachęcam serdecznie do ubiegania się o jedno z wolnych miejsc w kolejnej fazie naboru.
Liceum przystępuje z dniem dzisiejszym do  REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ na rok szkolny 2019/2020.  Oferujemy obecnie 53 wolne miejsca, o które będzie można się starać w rekrutacji uzupełniającej.

Są to następujące wolne miejsca:

dla absolwentów GIM – klasa A(g) matematyczna uniwersytecka – 7 wolnych miejsc
dla absolwentów GIM – klasa B(g) biologiczno chemiczna – 5 wolnych miejsc
dla absolwentów GIM – klasa C(g) matematyczno informatyczna – 15 wolnych miejsc
dla absolwentów GIM – klasa D(g) matematyczno fizyczna  – 7 wolnych miejsc

dla absolwentów SP – klasa A(p) matematyczna uniwersytecka – 2 wolne miejsca
dla absolwentów SP – klasa B(p) matematyczno fizyczno architektoniczna – 2 wolne miejsca
dla absolwentów SP – klasa C(p) matematyczno informatyczna 7 wolnych miejsc
dla absolwentów SP – klasa D(p) matematyczno fizyczna – 8 wolnych miejsc

O miejsca w klasach klas matematycznych uniwersyteckich – klasie A(p) po szkole podstawowej oraz klasie A(g) po szkole gimnazjalnej mogą ubiegać się kandydaci, którzy zaliczyli z wynikiem pozytywnym test uzdolnień kierunkowych.

Testy odbędą się w dniu 1 sierpnia o godzinie 9.00 w budynku LO nr III.
Formularz zgłoszenia na test jest do pobrania w zakładce „Dla kandydatów” na tej stronie lub w sekretariacie szkoły. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 30 lipca do godziny 13.00.
Uwaga: kandydaci, którzy zaliczyli test predyspozycji w rekrutacji podstawowej są zwolnieni z testu w rekrutacji uzupełniającej.

W naborze uzupełniającym mogą wziąć udział WSZYSCY chętni – także kandydaci przyjęci w I – szym naborze do innego liceum. Złożenie wniosku nie wiąże się z ryzykiem utraty miejsca w innym liceum.

Aby wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej należy:

1. w terminie od 26.07.2019 r. do  30.07.2019 r. wygenerować  w systemie rekrutacyjnym wniosek kandydata o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej /ponadpodstawowej (tak samo, jak podczas pierwszego naboru)
  2. do  30.07.2019 r. do godziny 15.00 złożyć  w szkole I wyboru wydrukowany wniosek o przyjęcie wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym (kryteria społeczne i dodatkowe).

Oryginały dokumentów w rekrutacji uzupełniającej  są dostarczane  po ogłoszeniu listy kandydatów zakwalifikowanych, co nastąpi  w dniu 21.08.2019 r około godziny 9:00.

Od 21.08.2019 r. do  29.08.2019 r. do godz. 15:00 należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa (szkoły podstawowej lub gimnazjum) i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego/ósmoklasisty (o ile nie zostały złożone wcześniej w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły).