Wakacyjne sukcesy uczniów i uczennic LO nr III

Nasi uczniowie wyróżnili się na forum wrocławskim otrzymując prestiżowe stypendia naukowe oraz na arenie międzynarodowej zdobywając medale.

Stypendystami Wrocławskiego Program Wspierania Uzdolnień „PROMOVERE TALENTA” zostali:

• Ewa Dobrowolska
  • Anna Łyko
  • Maja Geroska
  • Łukasz Krzempek
  • Krzysztof Olejniczak
  • Mikołaj Poliński

Stypendium będzie wypłacane przez 10 miesięcy od września 2019 r. do czerwca 2020 r.

Wśród laureatów *Szkolnego Nobla* znaleźli się:

• Jakub Piznal
  • Piotr Grosek
  • Iwo Pilecki-Silva

Wybitne sukcesy na arenie międzynarodowej odnieśli:

• Mateusz Kapusta obecnie III(A) uzyskał brązowy medal na XIII Międzynarodowej Olimpiadzie z Astronomii i Astrofizyki, która odbyła się na Węgrzech. Opiekunem jest Pan Paweł Zięba.
  • Jakub Piznal absolwent (2018/19) uzyskał srebrny medal na II Międzynarodowej Olimpiadzie Ekonomicznej, która odbyła się w Sankt Petersburgu (Rosja). Opiekunem jest Pani Marta Helt.
  • W zawodach XVII Międzynarodowej Olimpiady Lingwistycznej, która odbyła się na przełomie lipca i sierpnia w Yongin (Korea Płd.) i w której brało udział dwoje uczniów obecnej IIIA, Krzysztof Olejniczak został wyróżniony „wzmianką zaszczytną” (*honourable mention*)!
  • W konkurencji zespołowej dziewcząt drużyna Martyny Szymańskiej uzyskała brązowy medal.

Dla wymienienionych uczniów można tylko wyrazić podziw, pogratulować serdecznie  i życzyć niepoprzestawania na laurach.