Pomnik Adama Mickiewicza – patrona naszego Liceum

Do społeczności LO nr III – uczniów, rodziców i nauczycieli.

Z wielką przyjemnością dowiedzieliśmy się,  że postanowiono dokonać ostatecznej realizacji wileńskiego projektu pomnika Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Liczący 12,25 m wysokości betonowy monument ma stanąć na terenie Parku Szczytnickiego we Wrocławiu (u zbiegu ulic Adama Mickiewicza i Mikołaja Kopernika) jako dzieło korespondujące z istniejącym już tam, pochodzącym z czasów niemieckich, kompleksem Hali Ludowej (Hala Stulecia) i Pawilonu Czterech Kopuł.
Powiązania Adama Mickiewicza z Wrocławiem, mimo że osobiście nigdy tu nie był, są znaczące. Po pierwsze tutaj jest przechowywany rękopis „Pana Tadeusza”. Sam Mickiewicz natomiast tłumaczył utwory wrocławianina Angelusa Silesiusa (Johannesa Schefflera), patronującego dzisiaj Wrocławskiej nagrodzie Poetyckiej „Silesius”.
Nasze Liceum postanowiło włączyć się w akcję promocji idei budowy Pomnika zbierając podpisy poparcia wśród pełnoletnich uczniów naszej szkoły, ich rodziców i członków rodzin oraz wśród pracowników i nauczycieli Szkoły.
Więcej szczegółowych informacji o genezie i przebiegu akcji budowy – w załączonej broszurze.