Ogólnopolski ranking liceów – rok 2020

..a to nasza reprezentacja na gali finałowej w Warszawie. W środku Pani Ewa Szczęch Dyrektor Wrocławskiego Wydziału Edukacji oraz (od lewej):   Pan Tomasz Cygal, Pani Marta Helt , dyrektor Michał Głowacki, Pani Lucyna Dydyńska oraz Pani Edyta Waszak – Dobrowolska. Co pokazują Profesorowie ? 🙂

Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo.

Z radością i nieskrywaną dumą zawiadamiam, że nasza Szkoła zdobyła w tym roku tytuł laureata XXII RANKINGU LICEÓW I TECHNIKÓW PERSPEKTYWY 2020. Zostaliśmy sklasyfikowani:

• w rankingu maturalnym  – na miejscu V w Polsce (jest to wynik najlepszy w województwie dolnośląskim)
  • w rankingu  olimpijskim – na miejscu VIII (jest to wynik drugi w naszym województwie)
  • w zestawieniu łącznym – na miejscu VIII (drugim w województwie).

Tylko 2 raz w historii Szkoły znaleźliśmy się na miejscu wyższym – w roku ubiegłym było to miejsce VII, dwa lata temu – miejsce VI.
Największy „skok” odnotowaliśmy w wynikach matury – z miejsca XIII na miejsce V.

Pełne wyniki Rankingu są opublikowane na stronie www.perspektywy.pl.

Znaleźliśmy się ponownie w ścisłym  gronie laureatów tego prestiżowego rankingu we wszystkich 3 kategoriach: maturalnej, olimpijskiej i generalnej. To ogromny sukces całej naszej Społeczności: uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników Szkoły.
Dziękuję aktualny absolwentom – teraz studentom I-go roku. To oni przede wszystkim wypracowali ten sukces. Dziękuję olimpijczykom aktualnych klas II i III za ich pracę i wyniki.
Składam serdeczne gratulacje i dziękuję wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom ze szczególnym uwzględnieniem nauczycieli – opiekunów olimpijczyków oraz nauczycieli przedmiotów maturalnych – zdawanych obowiązkowo oraz dodatkowo. Trudno nie docenić wkładu nauczycieli pozostałych przedmiotów, których praca, czasem nie wprost, przyczyniła się, a nawet zdecydowała  o ostatecznym sukcesie. Myślę tu o przedmiotach artystycznych, naukach społecznych oraz edukacji sportowej i dla bezpieczeństwa. Myślę z wdzięcznością o wspierającej roli naszej Biblioteki, naszego Pedagoga, naszego Prefekta i Katechetów.
Niezależnie od naszego miejsca w poszczególnych klasyfikacjach,  możemy docenić fakt utrzymywania się Szkoły, niezmiennie od wielu lat, w elitarnym gronie 10 najlepszych liceów w kraju. Dobrze pamiętać przy tym, że nasz wynik osiągnęliśmy nie dysponując porównywalnymi z  *topowymi* szkołami warunkami lokalowymi i finansowymi. Warto podkreślić, że nie istnieje u nas żaden, jawny lub ukryty, system dopłat obciążających rodziców. Nie mamy także dodatkowego subsydiowania przez instytucje zewnętrze (np. Uniwersytet czy bank).
Pomimo, że programowo nie stawiamy na rywalizację, to z powodzeniem konkurujemy z najlepszymi. Dzieje się tak, bo od lat  stawiamy na wychowanie, motywację, rozwój kulturalny, rozwój fizyczny i, nie obawiam się tego dodać, rozwój duchowy naszych Podopiecznych. Ten sukces to prosty efekt dobrej (nawet chwilami bardzo) relacji uczeń – nauczyciel, serdecznej i opartej na dialogu współpracy z Rodzicami i, ogólnie, zdrowej atmosfery wychowawczej.

Za to wszystko drodzy Trójkowicze, szanowni Państwo, szanowni Rodzice NAJSERDECZNIEJ  DZIĘKUJĘ!