REKRUTACJA do LO nr III – nowe terminy i zmienione procedury

Drodzy Kandydaci.

W zakładce „Dla kandydatów” na tej stronie stronie znajdziecie  zaktualizowany kalendarz wszystkich  czynności rekrutacyjnych (aktualizacja na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia 19 maja 2020)
Rekrutacja zaczyna się już 15 czerwca 2020 roku.
Kandydaci do klasy architektonicznej składają wniosek NAJPÓŹNIEJ  do dnia 22 czerwca do godziny 15.00. Składanie wniosków przez  kandydatów do wszystkich pozostałych kończy się 10 lipca.
Nie obowiązuje w tym roku odrębny druk „zgłoszenia” na test predyspozycji do klasy architektonicznej. Zgłoszeniem na test jest wniosek o przyjęcie z zaznaczonym wyborem klasy architektonicznej (obojętnie na którym poziomie preferencji szkoły lub klasy).
Zwracam uwagę Kandydatów i ich Rodziców na istotną zmianę reguł i procedur.  Obywa się tylko jedna rekrutacja, tzw. rekrutacja zasadnicza.  Nie ma rekrutacji uzupełniającej. Kalendarz rekrutacyjny do klasy architektonicznej biegnie swoim własnym, wcześniejszym trybem. Jest tylko jeden termin testu predyspozycji. Obowiązują zmienione, krótsze terminy procedury odwoławczej. Wyniki rekrutacji mogą być w tym roku publikowane na stronach internetowych szkoły.
Pełny, zaktualizowany harmonogram rekrutacji oraz wszystkie przepisy szczególne, wynikające ze stanu epidemii znajdziecie w zakładce „Dla kandydatów” w dokumencie o nazwie  „Kalendarium postępowania rekrutacyjnego”.