Pożegnanie Dyrektora

Po raz pierwszy od trzydziestu lat rozpoczęliśmy nowy rok szkolny bez Pana Dyrektora. Trzydzieści lat, to cała epoka, która właśnie się skończyła. Trzydzieści lat, czyli trzy dekady, trzydzieści matur i co najmniej trzy duże reformy edukacji… Po trzydziestu latach w Trójce zakończył swą pracę na stanowisku dyrektora Pan Michał Głowacki.

Pan Michał Głowacki objął stanowisko dyrektora Liceum nr III w 1990 – w trudnym czasie transformacji ustrojowej, w czasie, w którym tak naprawdę nie było wiadomo, przed jakimi  wyzwaniami zostanie postawiona szkoła i jej pracownicy. Szybko okazało się, że sprostanie tym wyzwaniom nie było łatwe – kolejne reformy – zarówno organizacyjne, jak i programowe, zmieniająca się w ogromnym tempie rzeczywistość, pojawienie się nowoczesnych, wcześniej nieznanych narzędzi (komputery, internet), rozszerzenie wymagań wobec dyrektora szkoły, który musiał być nie tylko kierownikiem placówki edukacyjnej, ale i sprawnym menedżerem  – wszystko to wymagało niezwykłego zaangażowania i prawdziwego oddania się pracy. Takim właśnie dyrektorem był Pan Michał Głowacki – bezwzględnie oddanym szkole, nieustannie szukającym nowych rozwiązań wizjonerem, działającym zawsze w imię dobra Trójki  pedagogiem, dyrektorem, menedżerem.

Nasze liceum w ciągu tych trzydziestu lat pod przywództwem Pana Głowackiego nie tylko kontynuowało, ale  i rozwijało tradycję „starej Trójki” – szkoły znanej od początku istnienia zarówno z wysokiego poziomu nauczania, jak i z niezwykłej, panującej w niej przyjaznej atmosfery –  dzięki temu Trójka  obecnie należy do czołówki najlepszych liceów w Polsce.

To wszystko stało się możliwe dzięki stworzeniu przez Pana Dyrektora zarówno dla uczniów, jak i pracowników szkoły takiej przestrzeni, w której wszyscy tworzą szczególną wspólnotę, opartą na wzajemnym zaufaniu, życzliwości i poczuciu podmiotowości.

Dziękujemy, Panie Dyrektorze!

Uczniowie, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły.