Początek roku

Drodzy uczniowie, dzisiaj rozpoczynamy kolejny rok szkolny. Rok historyczny, bo maturę będą zdawać po raz ostatni uczniowie kończący gimnazjum, to także okres jubileuszu związanego z 75-leciem istnienia naszej szkoły.
Jestem pełen nadziei, że będziemy się spotykać w murach „Trójki” bez komplikacji związanych z Covidem. Wierzę, że dbając o siebie wspólnie przejdziemy ten ciężki okres. Nie jest łatwo odnaleźć się w tej nowej, trudnej rzeczywistości, dlatego proszę abyście pamiętali, że wszyscy pracownicy szkoły są gotowi wesprzeć Was dobrym słowem i pomocą. Nowy rok będzie obfitował w wydarzenia związane z naszym świętem. Jestem przekonany, że z pomocą Waszą, Waszych rodziców i absolwentów „Trójki” będziemy mogli radośnie celebrować jubileusz.
Osobne słowa kieruję do pierwszoklasistów.
Na najbliższe 4 lata „Trójka” będzie Waszym drugim domem. Miejscem, w którym będziecie spędzać większość dnia, a także większą część roku. Jeszcze kilka dni temu, gdy składaliście dokumenty rekrutacyjne, byliście naszymi gośćmi. Dzisiaj przyjmujemy Was do naszej rodziny, stajecie się domownikami.
Gratuluję Wam wszystkim sukcesu jakim niewątpliwie jest dostanie się do „Trójki”!
Wszystkim życzę dobrego roku i samych radosnych chwil.
Tomasz Cygal
Dyrektor LO III