Perspektywy 2023

„Trójka” jest szkołą z tradycjami i bogatą historią. Przez lata ukończyło ją tysiące absolwentów, którzy mam nadzieję, dzięki nauce w LO III mogli osiągnąć swoje cele życiowe i zrealizować marzenia. Absolwenci często wpierają nas dobry słowem, czasem radą, pomocą finansową.
Do „Trójki” nie jest łatwo się dostać ze względu na jej atrakcyjność i szeroką ofertę edukacyjną. Jesteśmy zobowiązani do utrzymywania poziomu szkoły ale nie możemy stracić z oczu ucznia! Ucznia, który często ma problemy przychodząc do szkoły w trudnym okresie dorastania, który oczekuje pomocy. Naszą ambicją jest stwarzać takie warunki, aby każdy podopieczny czuł się bezpiecznie w wielu aspektach życia.
Trzymając wysoki poziom, staramy się nie stracić nic ze swojej szkolnej „Trójkowej” atmosfery. Stąd często piszemy o różnych aktywnościach zarówno placówki jak i uczniów. Wpieramy osoby myślące kreatywnie i pomagamy realizować ich pasje. Przykładem są między innymi projekty artystyczne, Wybryk, współzawodnictwo sportowe, wymiany językowe, świetne wyniki w konkursach przedmiotowych, ale także działalność wolontariacka oraz kreatywny Samorząd Uczniowski.
Cieszymy się, że nasza praca i wspólny wysiłek jest dostrzegany na zewnątrz i od czasu do czasu otrzymujemy świetne informacje zwrotne. Takim sygnałem jest oczywiście zainteresowanie uczniów szkół podstawowych nauką w Trójce. Takim sygnałem jest również Ranking miesięcznika Perspektywy, w którym pod lupę brane są wyniki matur w zakresie podstawowym i rozszerzonym oraz wyniki konkursów i olimpiad przedmiotowych.
Od wielu lat nasza szkoła znajduje się w czołówce polskich szkół średnich. Tym razem zajęliśmy VI miejsce w Polsce i I na Dolnym Śląsku!. To wielkie wyróżnienie dla placówki, która ma tak skromne warunki bytowe. Ten sukces pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku, utrzymując właściwy poziom przygotowania do matury.
Jestem bardzo dumny z zeszłorocznych absolwentów obecnych uczniów oraz oczywiście z kadry nauczycielskiej. Nie zapominam o pracownikach administracji i obsługi szkoły, bo każdy ma wkład w ten sukces. Dziękuję rodzicom uczniów za wsparcie i aktywność. Składam podziękowania przedstawicielom Departamentu Edukacji za pomoc w organizacji procesu nauczania – to wszystko przekłada się na poczucie wspólnej troski o szkołę. Dziękuję wszystkim firmom i osobom prywatnym, które bezinteresownie wspierają młodzież. Serdecznie dziękuję wrocławskim uczelniom za wsparcie naukowe.
Naszym celem jest nie tylko bycie znaczącą placówką oświatową w kraju, ale przede wszystkim najlepszym miejscem dla uczniów!
Dziękuję serdecznie i jeszcze raz wszystkim gratuluję.
Tomasz Cygal
Dyrektor LO III