Liceum Ogólnoksztalcace Nr III im. Adama Mickiewicza we Wroclawiu

Dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020; Tytuł Projektu: „Wyposażenie w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne pracowni fizycznej i biologicznej w LO nr III”; Numer Projektu: RPDS.07.02.02-02-0004/16-00

Dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020
Tytuł Projektu: „Wyposażenie w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne pracowni fizycznej i biologicznej w LO nr III”
Numer Projektu: RPDS.07.02.02-02-0004/16-00

Inspektorem Ochrony Danych w LO Nr III jest Pan Tomasz Gorczycki.
Prosimy kontaktować się pod adresem tomasz.gorczycki@coreconsulting.pl


OGÓLNOPOLSKI RANKING LICEÓW 2018

Uczniowie na gali 2018

Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo.

Jak już wszyscy wiemy, nasza Szkoła zdobyła tytuł laureata z VI lokatą w tegorocznej, 20. edycji Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektyw.

Oznacza to, że awansowaliśmy o 2 pozycje w górę w stosunku do ubiegłego roku i poprawiliśmy *historyczny rekord* z roku 2013, gdy LO nr III zajęło miejsce VII.

Pobiliśmy także nasz rekord *wszech czasów* w Rankingu Maturalnym zdobywając pozycję III w Polsce za warszawskim Staszicem i prywatnym, też stołecznym, liceum Jana Nowaka Jeziorańskiego. Trójka znalazła się po raz pierwszy na ogólnopolskim podium !

Zwyciężyliśmy w rankingu szkół dolnośląskich - po raz pierwszy w historii tego rankingu. Mamy więc zaszczytny status leadera wśród szkół naszego województwa!

Być może jednak największy i rekordowy sukces odnieśliśmy w rywalizacji olimpijskiej. Na tym polu Trójka odnotowuje największe postępy. Awansowaliśmy o 2 pozycje w górę na miejsce 7 z miejsca 9 (rok temu) i 21 (2 lata temu). Ten znakomity wynik odzwierciedla rozwój *ducha olimpijskiego* wśród naszych uzdolnionych uczniów. Ducha, który - dodajmy - wzrasta dzięki motywacji wewnętrznej uczniów, troskliwej opiece nauczycieli oraz wszechstronnej (na miarę naszych możliwości) pomocy szkoły. Podkreślmy przy tym, że obcy jest nam wszelki przymus zewnętrzny, wygórowane oczekiwania czy wywieranie jakiejkolwiek innej presji na uczniów. Odnotowujemy z radością coraz większą aktywność olimpijską uczniów wszystkich klas. W minionym roku w olimpiadach na szczeblu szkolnym i okręgowym uczestniczyło ponad 200 uczniów i uczennic - niemal połowa Szkoły! Liczy się każdy wysiłek, każda próba własnych sił, każde pozytywne zaangażowanie. To właśnie jest celem, to zasługuje na najwyższe docenienie. Dobry wynik - jeśli się zdarzy - oczywiście ogromnie cieszy. Udziałem ponad 50 uczniów (więcej niż 10 procent Szkoły) stał się wynik najlepszy - zdobycie tytułu laureata lub finalisty. Medale i wyróżnienia w etapie międzynarodowym zdobyła trójka Trójkowiczów: medal srebrny - matematycy Basia Zięba (w Zurichu) i Jakub Kamiński (Wilno), wyróżnienie (mention honorable) - Patryk Rachwał w Tajlandii (fizyka i astronomia). 

Gratuluję i dziękuję całej naszej Społeczności Szkolnej, wszystkim Uczniom, Olimpijczykom, Maturzystom z roku 2016/2017, a nade wszystko - Wspaniałemu Zespołowi Uczącemu i Wychowawcom LO nr III.

Ten wynik jest rezultatem wytężonej, systematycznej pracy i kompetencji Nauczycieli. Jest prostym rezultatem dobrej (nawet chwilami bardzo) relacji uczeń - nauczyciel, serdecznej i opartej na dialogu współpracy z Rodzicami i, ogólnie, zdrowej atmosfery wychowawczej.

Za to wszystko kochani Trójkowicze, szanowni Państwo, drodzy Rodzice NAJSERDECZNIEJ WAM DZIĘKUJĘ!

Pełne wyniki Rankingu są dostępne na stronie Perspektyw.

Menu

Perspektywy
Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że
Liceum Ogólnokształcące nr III
im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu
jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2018”.

WAMAT - producent scen
producent scen

Santander BZ WBK
Bank Zachodni WBK
Oficjalny Sponsor
Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Licealisty „WYBRYK”