Wystawa poświęcona ks. Aleksandrowi

Wystawa w LO nr III została zorganizowana dzięki pomocy Absolwentów  – uczniów Wujka z okresu Jego pracy w III LO (1958-1961) i później jako duszpasterza akademickiego spod „czwórki”.

25 listopada 2017 roku dobiegł końca proces beatyfikacyjny ks. Aleksandra Zienkiewicza „Wujka” (na stopniu diecezjalnym) i to stało się impulsem, aby wystawę „przechwycić” w drodze z kościoła NMP na Piasku do katedry wrocławskiej i choć przez 10 dni udostępnić ją obecnym wychowankom Trójki  w Trójce. Postać ks. Aleksandra Zienkiewicza skupia wszystkie cechy, które mogą wyrażać wielkość duchową, a więc skromność, pokorę, wielkie serce i wspaniały umysł.

Dlatego chcemy, aby nasi uczniowie sięgnęli sami do źródeł człowieczeństwa na przykładzie Człowieka, który w swoim życiu współtworzył także podstawy wychowawcze, etyczne i zawodowe naszej Szkoły.
Kto wie, jak wiele zawdzięcza Wujkowi Antoni Zięba, ówczesny (i pierwszy zarazem) dyrektor III LO? Jak wiele zawdzięcza Szkoła?
Osoby zainteresowane głębiej myślą i twórczością Wujka zapraszam na stronę www.wujek.wroc.pl.
Wystawę można oglądać na każdej przerwie, przed i po lekcjach, a także w ramach lekcji tematycznych prowadzonych przez polonistów, katechetów, nauczycieli historii,WOS i innych przedmiotów oraz w ramach lekcji wychowawczych. Można także temu poświęcić lekcje  odbywane w ramach zastępstwa.