Zabójstwo Prezydenta Gdańska

Drodzy Uczniowie, szanowni Państwo.

Głęboko poruszony tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku zamieszczam poniżej treść mojej wiadomości, napisanej także w Waszym imieniu i przesłanej w dniu dzisiejszym (14 stycznia 2019) Prezydentowi Wrocławia Panu Jackowi Sutrykowi.

Szanowny Panie Prezydencie.

Pragnę przekazać Panu wyrazy solidarności i wsparcia jako Prezydentowi wybranemu przez Wrocławian – od siebie, mojej rodziny i całej naszej szkolnej społeczności, głęboko wstrząśniętej strasznym czynem – zabójstwem Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
W obliczu grozy, którą niesie to zdarzenie, musimy być odważni i musimy być razem – porzucić język nienawiści, unikać słów i stereotypów, które dzielą.
Musimy uczyć tego w naszych szkołach, dając samemu świadectwo wierności prawdziwym wartościom.
W tej strasznej chwili ja, moja rodzina i, myślę, cała Szkoła jesteśmy o tym przekonani głębiej niż kiedykolwiek…

Michał Głowacki
dyrektor LO nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu

Skip to content Click to listen highlighted text!