List strajkujących nauczycieli do uczniów i rodziców LO nr III

Drodzy Maturzyści i Uczniowie!
Szanowni Rodzice!

Wraz z ogromną większością nauczycieli w Polsce przystąpiliśmy do strajku, ponieważ obecny kształt edukacji nie jest nam obojętny.

Nie podjęliśmy tej decyzji pochopnie; jest to czas dla nas niełatwy i zdajemy sobie sprawę, że bardzo trudny także dla Was. Rozumiemy Wasze emocje i obawy, więc tym bardziej dziękujemy za wszystkie wyrazy wsparcia.

Zapewniamy Was, że nasze działania związane ze strajkiem nie są wymierzone przeciwko Wam. Nasze postulaty i oczekiwania kierowane są do Rządu, który jest odpowiedzialny za edukację w Polsce. Problemy płacowe (niskie wynagrodzenia) są istotne, ale nie jedyne. Zależy nam na szkole nowoczesnej, przygotowującej do życia i funkcjonowania we współczesnym świecie, w której chcą uczyć młodzi, dobrze wykształceni i kochający swoją pracę nauczyciele.

Tak jak niemal wszystkie szkoły ponadgimnazjalne, czekamy na osiągnięcie porozumienia z Rządem, aby móc przeprowadzić klasyfikację uczniów klas trzecich i podjąć uchwałę o ukończeniu przez nich szkoły. Mamy nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej.

Jesteśmy – Wy uczniowie i my nauczyciele – uczestnikami wydarzeń, które mogą zmienić na lepsze polską szkołę. Wasze wsparcie i zrozumienie są dla nas teraz bezcenne.

Strajkujący nauczyciele Trójki

Skip to content Click to listen highlighted text!