Trójka dziewiąta w Polsce!

Czas pandemii to okres, w którym z każdej strony docierają do nas złowrogie informacje związane z wirusem. Trudno myśleć pozytywnie i planować swoją przyszłość, spędzając większość dni przed ekranem monitorów. Nawet najlepiej prowadzone zajęcia online nie zastąpią bezpośredniego kontaktu, rozmowy czy zwykłych spojrzeń. Najsmutniejszym obrazem, który mam stale przed oczami są puste i ciche korytarze szkolne. Często narzekamy na harmider i hałas szkolnego korytarza, ale po tych wielu miesiącach docenia się fizyczną możliwość przebywania wśród Was, nawet w niezbyt dużym budynku naszej „Trójki”.
W tym trudnym okresie co jakiś czas pojawiają się pozytywne informacje na temat Waszych osiągnięć w trakcie konkursów oraz olimpiad przedmiotowych. To sygnały dają nam wiele radości!
Staramy się na bieżąco informować o nich społeczność szkolną. Tym razem pragnę Wam przekazać wiadomość, która dotarła do nas z Warszawy. Dotyczy podsumowania tradycyjnego i bardzo elitarnego rankingu miesięcznika Perspektywy. W najnowszym zestawieniu Nasza „Trójka” znalazła się ponownie wśród najlepszych szkół w Polsce! IX miejsce to wielki sukces, tym bardziej, że oprócz indywidualnych sukcesów w olimpiadach, brany jest pod uwagę wynik matury z 2020 roku. Wysokie miejsce szkoły świadczy o tym, że Wasz ogromny potencjał, z którym przychodzicie do LO III jest właściwie wykorzystany i że każdy z uczniów znajdzie w „Trójce” swoje miejsce. Holistyczne podejście Rady Pedagogicznej do Waszego wychowania pozwala na realizację Waszych talentów na wielu płaszczyznach, takich jak konkursy przedmiotowe, wydarzenia artystyczne czy zawody sportowe.
Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczniów naszej szkoły, dla absolwentów, którzy mieli wielki wpływ na osiągnięcia szkoły oraz członków Rady Pedagogicznej za ich pracę nad tym, abyście mogli realizować Wasze pasje. Nie można zapominać o pracownikach administracji i obsługi szkoły, którzy często niewidoczni pracują, aby stworzyć Wam idealne warunki do przebywania w szkole. Ogromne gratulację dla Pana Michała Głowackiego Dyrektora, LO III w latach 1990 – 2020, za wieloletnią pracę nad tym, aby „Trójka” była bardzo ważnym ośrodkiem na edukacyjnej mapie Polski!
Życzę wszystkim powrotu do szkoły. Życzę wspólnych spotkań, lekcji, konkursów, wernisaży, przedstawień teatralnych i zawodów sportowych.
Tomasz Cygal
Dyrektor LO III