KOMA

Dzisiaj druga część etapu okręgowego Olimpiady Matematycznej – trzymamy kciuki za naszą siódemkę wspaniałych, a tymczasem są już znane wyniki pierwszego etapu KOMY, który odbył się zdalnie w ostatni poniedziałek. Konkurs polega na wysłuchaniu (w tym roku akurat na oglądnięciu) wykładu z jakiegoś tematu z matematyki wyższej i rozwiązaniu zadań z tym tematem związanych. W tym roku wykład dotyczył relacji, czyli przyszli studenci matematyki mają już zaliczony kawałek Wstępu do matematyki. W zawodach wystartowało 600 uczniów z Dolnego Śląska i okolic, z czego 96 awansowało do finału. Miło nam poinformować, że najliczniejszą grupą wśród finalistów są Trójkowicze, którzy stawili się w finale w liczbie 30 (na 54 wszystkich uczestników z naszej szkoły). W tym zacnym gronie znaleźli się: Przemek Bogdański, Justyna Borowiak, Wojtek Domin, Madzia Dudziak, Maciej Durkalec, Mikołaj Dygoń, Maja Frankowska, Ewa Gospodarek, Mateusz Gosztyła, Mikołaj Hudko, Michał Januszkiewicz, Oskar Kalinowski, Paweł Lubczański, Rafał Maczy, Michał Mądrala, Natalia Osińska, Mateusz Padarz, Janek Pezda, Michał Plata, Ewa Preisnar, Maja Rudomino, Wojtek Sobiński, Damian Sosulski, Jakub Szydło, Werka Tarnawska, Patryk Tokarczuk, Kuba Walęga, Marta Wieczorek, Jurek Zieliński, Cyprian Ziółkowski. Serdeczne gratulacje! Finał odbędzie się w kwietniu.