Orzeł Dolnośląski 2020

Nagroda Dolnośląskiego Kuratora Oświaty „Orzeł Dolnośląski” jest przyznawana corocznie jednemu, wybitnemu uczniowi lub uczennicy ze szkoły ponadgimnazjalnej z terenu województwa dolnośląskiego. „Orzeł Dolnośląski” to nie tylko bardzo zdolny uczeń, z wysoką średnią ocen i osiągnięciami w olimpiadach przedmiotowych, konkursach wiedzy, artystycznych czy zawodach sportowych na szczeblu co najmniej wojewódzkim. To także osoba aktywna społecznie, zaangażowana zarówno w życie swojej szkoły, jak i społeczności lokalnej. To wolontariusz lub wolontariuszka pomagajacy innym ludziom. To człowiek empatyczny na którego zawsze można liczyć. Oprócz wymienionych wyżej cech „Orzeł” ma także swoją pasję, w której osiąga sukcesy. Tytuł „Orła Dolnośląskiego” to prestiżowa nagroda dla najlepszego ucznia w województwie.
Miło nam poinformować, że w tym roku laureatką 8. edycji konkursu Dolnośląskiego Kuratora Oświaty „Orzeł Dolnośląski” została Maria Kliś, uczennica klasy III B (architektonicznej). W historii konkursu jest to pierwsza kobieta – laureatka! Jesteśmy ogromnie dumni z sukcesu Marysi! Serdeczne gratulacje!
Jak mówi Marysia: „Chciałabym podziękować wszystkim, którzy działają w celu dbania o siebie nawzajem i zmiany rzeczy, które są dla nas ważne”