KOMA

W ostatni piątek przed feriami, tj. 28 stycznia odbył się (w formie zdalnej) finał tegorocznej edycji Konkursu Matematycznego KOMA, organizowanego przez Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego, w którym wzięło udział 643 uczniów, głównie z Dolnego Śląska. Nasi uczniowie stanowią połowę wszystkich laureatów konkursu, a na największe brawa zasłużył Michał Plata z klasy 2A, który zajął drugie miejsce, ustępując zwycięzcy, Jakubowi Rudzikowi z ALO raptem o jeden punkt. Trzecie miejsce zajął kolega Michała z klasy, Wojtek Domin, czwarte zaś ex aequo Wojtek Sobiński, Kuba Walęga i zeszłoroczny zwycięzca, Cyprian Ziółkowski (wszyscy 3Ap), a grono Trójkowych laureatów uzupełnili Madzia Dudziak, Kuba Lizurej i Janek Pezda (ta trójka także z klasy 3Ap). Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy co najmniej tak samo udanych występów w etapie okręgowym Olimpiady Matematycznej, który odbędzie się już za 10 dni.