Perspektywy 2022

Według Słownika PWN sukces to „pomyślny wynik jakiegoś przedsięwzięcia, osiągnięcie zamierzonego celu”. Dla każdego z nas sukces ma inną miarę i znaczenie. W życiu szkolnym sukcesem może być otrzymanie pozytywnej oceny, dobry wynik w zawodach sportowych, konkursie czy olimpiadzie. Dla niektórych sukcesem jest pokonanie swoich lęków, wyjście z domu, czy też spotkanie się z rówieśnikami lub nauczycielami. Czasami sukces pozostaje niezauważony, innym razem wybrzmiewa bardzo wyraźnie, dlatego w swojej codziennej pracy staramy się szukać, doceniać i wspierać wszystkich w ich drodze do sukcesu.
Zdarzają się czasem, również takie wydarzenia, które są bardzo spektakularne i które wybijają się na pierwszy plan. Rok temu dostaliśmy wspaniałą wiadomość o wysokim miejscu szkoły w Rankingu Perspektyw. Trójka zajęła wtedy wysokie 9 miejsce w Polsce oraz drugie na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu. Dzisiaj w Warszawie odebraliśmy kolejne wyróżnienie i chcemy podzielić się bardzo dobrą informacją. Ubiegłoroczny sukces został powtórzony!
Liceum Ogólnokształcące Nr III z Wrocławia zostało wyróżnione dyplomem za 9 miejsce w Polsce! „Trojka” jest szkołą, w której uczniowie zdali najlepiej na Dolnym Śląsku egzamin maturainy! I niezależnie jak podchodzimy do tego typu rankingów i plebiscytów, to niewątpliwie taki wynik jest ukoronowaniem ciężkiej pracy uczniów, absolwentów, nauczycieli oraz stale wspierających rodziców. Ten sukces to również pokłosie bardzo dobrej współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem Wrocławskim oraz Politechniką Wrocławską. Wynik końcowy nie byłby możliwy bez wsparcia Departamentu Edukacji.
„Trójka” to szkoła łącząca wysoki poziom nauczania z możliwością rozwoju zainteresowań uczniów. To tutaj rozwijamy pasję do rysunku, teatru, sportu, turystyki, przedmiotów humanistycznych oraz ścisłych. To tutaj w tym „kameralnym” budynku tworzymy klimat, który procentuje wspaniałymi wynikami matur, konkursów, zawodów.
Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyniku.