Zwolnienie z teorii – murale

Tegoroczne ferie powoli się kończą. W czasie przerwy zimowej Trójka zazwyczaj jest wypełniona dźwiękami dochodzącymi z sali sportowej. Pojawiają się też uczniowie, którzy biorą udział w sesjach przedmiotowych. W tym roku grupa uczniów z klas 3B oraz 2B postanowiła czas feryjny wykorzystać na realizację swojego projektu artystycznego, który wykonywany jest w ramach Olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Uczniowie przygotowali dwa duże projekty, realizowane w dwóch lokalizacjach. Korytarze szkolne zostały ozdobione muralami opowiadającymi o historii świata. Te wielkie obrazy tematycznie wpasowują się w szkolny korytarz i są rozmieszczone pomiędzy salami: polonistyczną, geograficzną i historyczną. Prace trwały nieprzerwanie od godzin rannych do wieczora przez całe ferie, a ich efekt jest fantastyczny!
Druga grupa realizowała swoje prace w noclegowni przy ul. Gajowickiej- tam w ciągu kilku dni upiększyli ściany, tym samym wypełnili kolorami i ocieplili schronisko. Jestem ogromnie dumny z naszych uczniów i bardzo dziękuję za ich czas, poświęcenie i ciężką, bezinteresowną pracę. Dziękuję również Pani Profesor Hannie Łopuszańskiej za nadzór merytoryczny i pracę przy projekcie. Dziękuję firmie WISPORT za pomoc w sfinansowaniu tych zadań.
Mam nadzieję, że przebywając w tej części szkoły, docenicie ciężką pracę Waszych koleżanek i kolegów. Zapraszam wszystkich do podziwiania prac na żywo.
Dziękuję!
Tomasz Cygal