Odsłonięcie trójkowego krasnala

6 dzień grudnia zwany jest w tradycji jako Dzień Świętego Mikołaja.
Wszyscy kochamy ten dzień bo właśnie wtedy ludzie otrzymują drobne upominki. Nie inaczej jest w przypadku naszej szkolnej społeczności. Dzisiaj przy wejściu do budynku pojawili się i zamieszkali nowi „Trójkowicze” – mały skrzat wraz z przyjaciółmi.
Krasnal jest wyraźnie przejęty tym jak i jaką wiedzę przekazuje swoim uczniom.
Z księgi znajdującej się na jego kolanach można wyczytać, że opowiada o liczbach i szkole.
Układ palców krasnala sugeruje, że mówi o Trójce.
Słuchacze, tym razem nie żyją jak przysłowiowy pies z kotem ale są bardzo zainteresowani opowieścią skrzata. Gdy obserwujemy tę scenkę, wyraźnie widać: szacunek, tolerancję, przyjaźń.
Widać wrocławską TRÓJKĘ!
Dziękujemy Panu Prezydentowi Jackowi Sutrykowi za oficjalne przyjęcie naszego skrzata w poczet wrocławski krasnali
Dziękujemy fundatorce rzeźby Justynie Myśliwiec – absolwentce szkoły.
Uczniom LO III za przygotowanie koncepcji krasnala.
Pani Beacie Zwolańskiej–Hołod – wrocławskiej artystce, która tchnęła życie w koncepcję uczniów.