Perspektywy 2024

Wydawać by się mogło, że dopiero co informowaliśmy o wynikach Rankingu Perspektyw, a tu okazuje się, że właśnie mija rok i kolejny raz mamy przyjemność uczestniczyć w uroczystości wręczania wyróżnień dla najlepszych szkół ponadpodstawowych w kraju.

To właśnie dzisiaj delegacja uczniów oraz nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego Nr III z Wrocławia odbierze dyplom za zajęcie SZÓSTEGO miejsca w kraju oraz PIERWSZEGO na Dolnym Śląsku!

Ten sukces to oczywiście wynik wszystkich uczniów piszących maturę w ubiegłym roku szkolnym oraz doskonałych osiągnieć i wielkiej aktywności na polu konkursów oraz olimpiad przedmiotowych- ogólnopolskich i międzynarodowych.

Składam wielkie podziękowania naszym absolwentom oraz uczniom za zaangażowanie i chęć rozwoju. Nauczycielom, zespołowi wsparcia psychologiczno-pedagogicznego oraz bibliotekarkom za wspieranie pasji naszych licealistów i współtworzenie klimatu „Trójki”. Rodzicom ,bez wsparcia których ciężko byłby realizować misję szkoły. Pracownikom administracji i obsługi za codzienną pracę na rzecz placówki.

Szczególne podziękowania chciałbym przekazać Departamentowi Edukacji, naszym partnerom naukowym Uniwersytetowi Wrocławskiemu oraz Politechnice Wrocławskiej oraz wszystkim osobom i firmom, które wspierają nas w projektach pozwalających na wszechstronny rozwój uczniów.

W ostatnim okresie dociera do nas wiele informacji dających nadzieję na zmiany. Prezydent Wrocławia Pan Jacek Sutryk zapowiedział rozbudowę szkoły. Mam ogromną nadzieję, że w najbliższym czasie „Trójka” w nowym budynku stanie się szkołą nowoczesną, która dzięki swojej bazie dydaktycznej pozwoli realizować uczniom pasje i zainteresowania w jeszcze większym wymiarze, nauczycielom natomiast stworzy godne warunki pracy. Jestem przekonany, że w nowej rzeczywistości nadal będziemy dbać o klimat „Trójki”. Dzisiaj otrzymaliśmy wyróżnienie w ogólnopolskim Rankingu Perspektyw.

Przez wiele lat przyglądałem się temu wydarzeniu jako nauczyciel i analizowałem wyniki, które zdobywała „Trójka”.

Dzisiaj, jako dyrektor, po raz czwarty mogę świętować to wspaniałe wyróżnienie dla naszej szkoły .

Jestem dumny! Dziękuję!

Tomasz Cygal