OGÓLNOPOLSKI RANKING LICEÓW 2017

Nasza Szkoła zdobyła tytuł laureata z VIII lokatą w tegorocznej, 19. edycji Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektyw.
Oznacza to, że awansowaliśmy o 4 pozycje w górę w stosunku do ubiegłego roku i praktycznie wyrównaliśmy *historyczny rekord* z roku 2013, gdy LO nr III zajęło miejsce VII.
Powtórzyliśmy także nasz rekord *wszech czasów* w Rankingu Maturalnym zdobywając pozycję IV w Polsce. W tym rankingu jesteśmy najlepszą szkołą w województwie dolnośląskim. Następna szkoła dolnośląska znalazła się poza pierwszą dziesiątka ogólnopolską – na miejscu 12 (jest to LO nr XIV we Wrocławiu).
Największy i rekordowy historycznie sukces odnieśliśmy jednak w rywalizacji olimpijskiej, zdobywając miejsce 9 w Polsce. Awansowaliśmy w tym roku o 12 pozycji w górę (z 21 na 9 miejsce). Najlepsze miejsce w przeszłości osiągnęliśmy w roku 2013 i było to miejsce 13.
Gratuluję i dziękuję całej naszej Społeczności Szkolnej, wszystkim Uczniom, Olimpijczykom, Maturzystom z roku 2015/2016, a nade wszystko – Wspaniałemu Zespołowi Uczącemu LO nr III!
Ten wynik jest rezultatem wytężonej pracy, kompetencji Nauczycieli, dobrej (nawet chwilami bardzo) relacji uczeń – nauczyciel, serdecznej i opartej na dialogu współpracy z Rodzicami i, ogólnie, zdrowej atmosfery wychowawczej.
Za to wszystko najserdeczniej wszystkim Wam, Drodzy Trójkowicze, szanowni Państwo, NAJSERDECZNIEJ DZIĘKUJĘ!
Pełne wyniki Rankingu są dostępne na stronie Perspektyw.