Ks. Aleksander Zienkiewicz – Wujek

Drodzy Państwo, drodzy Trójkowicze.

Dnia 27 listopada br. w kościele św. Piotra i Pawła we Wrocławiu przy ul. Katedralnej 4 odbędą się uroczystości związane z poświęceniem sarkofagu ze szczątkami Sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza.

O godz. 18,30 będzie modlitwa z Różańcem, a o godz. 19,00 odbędzie się Msza św.

Ks. Aleksander – Wujek  był pierwszym po wojnie prefektem III Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. Po usunięciu religii ze szkoły przez władze komunistyczne Wujek stworzył niezwykły ośrodek duszpasterski „pod Czwórką”, który tłumnie odwiedzali uczniowie i absolwenci naszego Liceum. W roku 2018 , na wiosnę, zakończył się diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego Wujka.  Nasza Szkoła gościła wtedy wystawę obrazującą życie i pracę Wujka. Obyła się także w naszych murach konferencja poświęcona Wujkowi, w której uczestniczyli jego uczniowie,  podopieczni z pod Czwórki, aktualni uczniowie i nauczyciele LO nr III oraz gość specjalny ks. Andrzej Dziełak – postulator główny procesu beatyfikacyjnego Wujka.