Odnowienie muralu

Okres między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem uczniowie spędzają zazwyczaj wypoczywając i ładując „akumulatory” przed końcówką szkolnego semestru.
Inaczej, bo w szkole, swój wolny czas spędzają „Trójkowicze” z klasy 3B. Uczniowie postawili sobie ambitny cel i w ramach projektu „Zwolnieni z teorii” postanowili odnowić szkolny mural, który znajduje się wydłuż szkolnego ciągu komunikacyjnego. Mural powstał blisko 20 lat temu i opowiada o historii powstania świata. Niestety w trakcie wielu modernizacji szkoły ten wielki obraz uległ zniszczeniu. Architekci z klasy 3B postanowili uratować tę część historycznego wystroju budynku.
Uczniowie dokonali nie lada wyczynu bo w krótkim czasie przygotowali projekt oraz zorganizowali finansowanie poprzez pozyskanie sponsorów: Radę Rodziców LO III oraz firmę SPS Budownictwo.
Prace trwają już kilka dni, a o ich przebiegu informują zamieszczone zdjęcia.
Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli zaprosić gości i pokazać efekty aktywności naszych uczniów. Nieoficjalnie wiemy o kolejnych planach architektów. Czekamy z niecierpliwością!
Cała społeczność „Trójkowa” jest z Was dumna! Gratulujemy zapału i kreatywności!!!