„Śpiewać każdy może
Trochę lepiej lub trochę gorzej
Ale nie o to chodzi
Jak co komu wychodzi
Czasami człowiek musi
Inaczej się udusi. Uu/…/
/Jonasz Kofta/
Trudno sobie wyobrazić świat bez śpiewu. Mówią, że piosenki ludzi łączą i sprawiają, że życie staje się niezwykłe a człowiek się w nim zatraca bez opamiętania. Tak też jest z śpiewaniem na WYBRYKU. Zakończył się XXXIII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Licealisty. Przez te wszystkie lata zmieniali się wykonawcy, widzowie. Dla wszystkich zawsze była to wspaniała przygoda muzyczna. Ponad osiem godzin śpiewania, to prawdziwe wyzwanie artystyczne. Aby koncert mógł dojść do skutku, potrzeba zawsze było grupy zapaleńców oddanych idei Wybryku. Nikt tu nie oczekiwał jakiejś szczególnej nagrody, każdy na miarę swoich umiejętności i możliwości mógł zająć się organizacją koncertu. Trzeba było tylko chcieć ze sobą współpracować i dobrze myśleć o WYBRYKU. I choć przez lata zawsze były trudności z organizacją przeglądu i zdarzały się jakieś potknięcia, to jednak jest to nasza impreza. Ten jeden wieczór piosenki wynagradzał wszystkie trudy organizacyjne.
Pragnę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczną organizację „WYBRYKU”. Wasza praca sprawiła, że koncert doszedł do skutku, dzięki Wam na scenie zaprezentowało się wielu interesujących wykonawców. Z radością mogliśmy obejrzeć występ gwiazdy – zespół Mizia & Mizia Blues Band.
Szczególne podziękowania należą się:
– osobom pracującym w biurze przeglądu: Wincentemu Derejczykowi, Mai Hartel, Dominice Wrembel, Maciejowi Goldemanowi. Zawsze byli dyspozycyjni i zajmowali się również sprawami technicznymi.
– scenografom. Wykonali wyjątkową pracę, która stanowiła klimatyczną oprawę całego koncertu. Pomysłodawcą był Tymoteusz Gaura. Pomagali mu Cezary Węgrzyn, Paweł Tarnawski, Hanna Froniewska, Julia Bernad
– ekipie technicznej. Bez Ich pracy „WYBRYK” nie doszedłby do skutku. Za montaż sceny, okotarowanie sali , zakup materiałów do wykonania scenografii, za wszystkie prace siłowe, etc. odpowiedzialni byli:
Kuba Szczeblowski, Emil Krawczyk, Krzysztof Laszczyński, Marek Parchanowicz, Michał Wójcikowski, Jakub Paluszkiewicz, Jakub Lozia, Adam Charciarek, Hanna Adamska, Maja Jas, Karolina Mroczek, Maja Hartel, Dominika Wrembel, Wincenty Derejczyk, Joanna Staniowska, Jan Reinhard, Piotr Laszkiewicz, Mateusz Krzyżański, chłopcy z klasy IV a, którzy zaoferowali swoją pomoc.
– inspicjentom. Dzięki ich pracy na scenie panował porządek i można było oglądać kolejnych wykonawców. Słowa uznania dla:
Jonasza Tylkowskiego, Pawła Kozła, Kaliny Stawarz, Emilii Romanek, Marii Świerczewskiej, Jakuba Skórskiego, Michała Wójcikowskiego.
– osobom odpowiedzialnym za kontakt z mediami: Mikołaj Kołodziej, Paweł Kozioł, Jakub Lozia
– konferansjerom. To duży wysiłek poprowadzić cały koncert. To właśnie Oni świetnie wywiązali się z roli gospodarzy „WYBRYKU”:
Mikołaj Kołodziej, Julia Kurpiewska, Amelia Stochniał, Wincenty Derejczyk, Hanna Adamska, Jakub Lozia.
Dziękujemy za pomoc w organizacji tegorocznego przeglądu:
Dyrekcji, pani kierowniczce Iwonie Gawron, panu konserwatorowi, nauczycielom, rodzicom, pani sekretarce, paniom z obsługi technicznej.
Warto również wspomnieć o sponsorach, dzięki nim znalazły się pieniążki, które pozwoliły pokryć koszty koncertu. Mam nadzieję, ze nikogo nie pominąłem, ale jeżeli tak się stało, to przepraszam.
Dariusz Romanowski