Międzynarodowy Konkurs Gier Matematycznych i Logicznych

U progu nowego roku szkolnego wspaniała wiadomość z bodaj ostatnich zawodów matematycznych kończącego się sezonu: W prestiżowym XXXVIII Międzynarodowym Konkursie Gier Matematycznych i Logicznych (opatrzonym niegdyś podtytułem Paryż Zaprasza Mistrzów) drugie miejsce (i srebrny medal) w swojej kategorii wiekowej (licealiści starsi klasy 2-4) zajął Łukasz Ganczarek (od września już 3A), a znakomite dziewiąte miejsce w młodszej kategorii zajął Karol Matyka (o rok młodszy matmat). Wielkie gratulacje dla naszych MISTRZÓW!

Europejska Olimpiada Fizyczna

Z radością informujemy o sukcesie naszego ucznia w Europejskiej Olimpiadzie Fizycznej (European Physical Olympiad – EuPhO), która odbywała się w Kutaisi w Gruzji, w dniach 15-19 lipca. Wojciech Domin wchodzący w skład polskiej drużyny wywalczył srebrny medal.
Wojciechu! Gratulujemy!!!

Kalendarium września

Szanowni Państwo,
przedstawiamy plan pracy we wrześniu.

2 września
8:15 – spotkanie uczniów z wychowawcami klas II- IV.
9:00 – spotkanie uczniów z wychowawcami klas I.
9:30 – uroczyste powitanie uczniów klas I (boisko szkolne).
10:00 – uczniowie klas pierwszych kontynuują spotkanie z wychowawcą.
11:00 – wstępny test z języka angielskiego.
11:50 – wstępny test z języka niemieckiego.

3 września
8:00 – msza święta inaugurująca rok szkolny dla chętnych uczniów oraz nauczycieli – Parafia Świętego Bonifacego.
Tego dnia zajęcia lekcyjne rozpoczynamy od 9:10.

5 września
Zebranie wychowawców z rodzicami klas I od godziny 17:00.

12 września
Zebranie wychowawców z rodzicami klas II-IV od godziny 17:00.

Szanowni Państwo,

opublikowany został nowy plan lekcji.

Dostępny jest TUTAJ.

Międzynarodowa Olimpiada Sztucznej Inteligencji

Złoty Krzysiek Rojek!!!
Jeśli wydaje się Wam, że Polska zdobyła tego lata jeden złoty medal, to macie niepełne informacje! Otóż na absolutne wyżyny intelektu i umiejętności matematyczno-informatycznych wspięła się polska reprezentacja na I Międzynarodowej Olimpiadzie Sztucznej Inteligencji, która odbyła się w bułgarskim Burgas, zdobywając złote medale. W składzie drużyny był uczeń 1A (no, w zasadzie to już 2A) Krzysiek Rojek, a wraz z nim Jakub Latuszek (VLO Wrocław), Marek Muzyka (XIVLO Wrocław) i Filip Manijak (LOSP Rzeszów). Druga polska drużyna zdobyła brązowy medal. Jeszcze w czerwcu Krzysiek zdobył 2 miejsce i złoty medal ogólnopolskiej Olimpiady Sztucznej Inteligencji, a Tymon Drop (obecnie już 3a) zajął w fiale wysokie, 8 miejsce. Serdecznie gratulujemy!
Więcej szczegółów na stronie oai.cs.uni.wroc.pl.

Rekrutacja uzupełniająca 2024/2025

Szanowni Kandydaci
informujemy że w rekrutacji uzupełniającej dysponujemy następującą liczbą wolnych miejsc:

• A – matematyczna – uniwersytecka: 10
  • B – architektoniczno – politechniczna: 4*
  • C – matematyczno informatyczna: 6
  • D – matematyczno fizyczna: 13
  • E – biologiczno chemiczna: 3

*do klasy obowiązuje sprawdzian uzdolnień kierunkowych – zgłoszenie na test następuje poprzez złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły w systemie rekrutacyjnym; termin testu: 27.07.2024r. godz 9:00

Dokumenty dla osób zakwalifikowanych

Drodzy Zakwalifikowani!
Celem potwierdzenia woli przyjęcia do szkoły należy do dnia 22.07.2024r. dostarczyć oryginały dokumentów (świadectwo, zaświadczenie o wynikach egzaminu, zaświadczenie o tytule laureata, 2 zdjęcia legitymacyjne).

Dodatkowo prosimy o dostarczenie wypełnionych dokumentów ze strony: DOKUMENTY REKRUTACYJNE

Olimpiada Sztucznej Inteligencji

Zakończył się 2. etap Olimpiady Sztucznej Inteligencji. Dwóch uczniów naszej szkoły zostało laureatami: Krzysztof Rojek 1a zajął II miejsce w Polsce i będzie reprezentował Polskę na I Międzynarodowej Olimpiadzie Sztucznej Inteligencji.
Tymon Drop 2a zajął VIII miejsce.

Ośmiu Wspaniałych

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego ale „Trójkowicze” się nie zatrzymują!
Samorządowy Konkurs Nastolatków ” Ośmiu Wspaniałych” 2024 został rozstrzygnięty. Dzisiaj swój finał miała jubileuszowa XXX edycja tego ogólnopolskiego konkursu. Spośród 34 nominowanych wybranych zostało Ośmiu Wspaniałych, wśród których znalazła się nasza Marysia Sztyglic. Marysiu, serdecznie gratulujemy sukcesu. Wszyscy jesteśmy z Ciebie bardzo dumni.

Queen Hedvig Scholarship – wyniki

Z radością informujemy, że stypendium Queen Hedvig Scholarship przyznano trójce naszych uczniów: Zuzannie Ignaszewskiej z 2a, Emilii Rotko z 2e oraz Wincentemu Derejczykowi z 3e. Dziękujemy za oddane głosy na naszych uczniów.
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i życzymy udanego pobytu w Dolinie Krzemowej!